یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۱

در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی سنگ محلات دورنمای اقتصاد سنگ ایران بررسی می‌شود. محمدرضا رستمی سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی نیم‌ور در…

در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی سنگ محلات دورنمای اقتصاد سنگ ایران بررسی می‌شود.

محمدرضا رستمی سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی نیم‌ور در حاشیه برگزاری نمایشگاه سنگ محلات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، پیرامون برگزاری نشست‌های تخصصی در هفتمین نمایشگاه سنگ، معدن و صنایع وابسته اظهار کرد: این نشست‌ها به همت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی نیم‌ور و با همکاری شرکت نمایشگاهی یکتا سنگ و انجمن صنفی کارفرمایان و معدنکاران سنگ تزئینی استان مرکزی با حضور اساتید برجسته برگزار می‌شود.

دو نشست تخصصی با موضوع تامین زیرساخت‌های توسعه صادرات سنگ‌های ساختمانی با تأکید بر استانداردهای جهانی و دورنمای اقتصاد سنگ در ایران و جهان با حضور دو نفر از اساتید برجسته دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: دکتر ستار مهدوری عضو نظام مهندسی معدن ایران نیز پیرامون تأمین زیرساخت‌های توسعه صادرات سنگ‌های ساختمانی با تأکید بر استانداردهای جهانی ارائه سخنرانی خواهد کرد.

رستمی ادامه داد: دکتر شمس‌الدین وهابی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با تخصص اقتصاد معدن به ارائه دورنمایی از اقتصاد سنگ در ایران و منطقه می پردازد.

وی برگزاری این نشست‌ها را با توجه به فعالیت مردم این منطقه در زمینه سنگ بسیار مؤثر دانسته و گفت: با برگزاری چنین نشست‌هایی مردم این منطقه با دورنمای اقتصاد سنگ در ایران آشنا می‌شوند و سرمایه‌گذاری‌ها در این بخش می‌تواند سمت و سویی به این تکنولوژی بدهد که منجر به پیشرفت روزافزون شود.

رستمی با ابراز امیدواری از اینکه نشست‌های تخصصی گامی باشد در جهت برگزاری همایش‌های علمی و تخصصی در سال‌های آتی گفت: این نشست‌های تخصصی ضمن تأکید بر رسالت جهاد دانشگاهی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت حمایت از پارک‌های علم و فناوری برگزار شده و با توجه به پتانسیل‌های منطقه نیم‌ور در زمینه سنگ راه‌اندازی شرکت‌ها و واحدهای فناور سنگ نیز از رسالت‌های این مرکز است.

وی ضمن اشاره به صدور مجوز راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی استان مرکزی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی با تکیه بر مسئولین و جوانان با انگیزه این منطقه می‌تواند این مهم را تحقق بخشد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.