یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر، در اين نشست دو طرف در خصوص گسترش همکاري هاي دو جانبه بحث و تبادل نظر کردند. استاندار گیلان…

به گزارش خبرنگار مهر، در اين نشست دو طرف در خصوص گسترش همکاري هاي دو جانبه بحث و تبادل نظر کردند.

استاندار گیلان در اين نشست با اشاره به پيشينه غني روابط استان هاي گيلان و آستراخان گفت: این استان در چارچوب روابط گرم ايران و روسيه مصمم به گسترش روابط با آستراخان است.

محمد علی نجفی افزود: گيلان و آستراخان مي توانند به افزايش سطح روابط ايران و روسيه کمک کنند.

وی اظهار اميدواري کرد: گروه هاي کاري تشکيل شده در سفر هئيت سياسي – اقتصادي و فرهنگي آستراخان به تصميمات مناسب براي افزايش تعاملات دوطرف دست يابند.

استاندار آستراخان نيز با اظهار خوشحالي از حضور در استان گفت: در اين سفر با گروهي از تجار، بازرگانان و مقامات بلند پايه به گيلان آمده ايم تا در زمينه افزايش روابط گام برداريم.

الکساندر ژيلکين همچنين از استاندار گيلان براي سفر به آستراخان دعوت کرد و  افزود: چهارمين اجلاس سران کشورهاي حاشيه خزر در آستراخان برگزار خواهد شد.

به گزارش مهر، هيئت رسمي اقتصادي و سياسي از روسيه به سرپرستي الكساندر ژيلكين استاندار آستراخان صبح امروز وارد گيلان شد. بازديد از منطقه آزاد انزلي و بنادر استان و چند طرح صنعتي و گردشگري از برنامه هاي دو روزه سفر اين هيئت به استان است.

در اين سفر همچنين هفت گروه كاري شامل شهرداري،كشاورزي، تجاري، بندري، دانشگاهي، گردشگري و صدا و سيما در زمينه گسترش روابط  با همتايان خود ديدار هایي خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *