شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۰۰

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی با اشاره به مهمترین وظایف اعضای هیات…

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی با اشاره به مهمترین وظایف اعضای هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: سیاستگذاری و نظارت دقیق بر عملکردها از جمله محوری ترین وظایفی است که مجموعه مدیریتی باید انجام دهد.

وی وجود افراد با تخصص های مختلف در مجموعه هیات مدیره را نشان ایجاد تحول در این بخش دانست و افزود: وجود افراد با تخصص های بیمه ای، مالی، بورس و حقوقی در مجموعه سازمان و بنگاههای اقتصادی وابسته نشان از تحول در این مجموعه است که یقینا این موضوع به ارتقا کارکردهای مجموعه سازمانی کمک قابل توجهی خواهد کرد.

وی اظهار داشت: اعضای هیات مدیره با برگزاری جلسات منظم و تقسیم کار مشخص بر مجموعه عملکردها نظارت و تلاش کنند با طرح ایده و نظارت جدی بر فعالیت ها، سیاست های لازم را در جهت ایجاد تحول در کارکردها را طراحی نمایند.

ربیعی بر ارتقای سلامت اداری و رشد کمی و کیفی کارها در مجموعه صندوق بازنشستگی تاکید کرد و افزود: اعضای هیات مدیره باید بر رشد کمی و کیفی کارها و پویایی لازم در مجموعه سازمان اهتمام داشته باشند و استراتژی بنگاهها را برای انجام فعالیت ها تدوین کنند.

وی نظارت دقیق برای انتصاب ها و لزوم شایسته سالاری را از جمله عوامل موثر بر موفقیت سازمانی برشمرد و گفت: انتصاب ها باید براساس تخصص و شایسته سالاری باشد و اعضای هیات مدیره باید از قبول هرگونه توصیه در این زمینه پرهیز کنند.

گفتنی است، دراین نشست همچنین بازنگری در اساسنامه و نحوه پویا کردن بنگاههای تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری از سوی خانم عطاریان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و اعضای هیات مدیره مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اقتصام(1)9123**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.