یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۲

شهردار رشت در دیدار با دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: حضور اعضای یونسکو در این شهر، برگ زرینی در تاریخ رشت…

شهردار رشت در دیدار با دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: حضور اعضای یونسکو در این شهر، برگ زرینی در تاریخ رشت است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه‌ی گیلان، «ابراهیم خلیلی» در نشست و دیدار با دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و هیئت همراه که به همت ستاد توسعه‌ی پایدار شهرداری رشت در یک سفر دو روزه به این استان آمدند، اظهار کرد: شهرداری رشت، قدمت 107 ساله دارد و رشت دومین شهر کشور بود که بلدیه داشت.

وی ادامه داد: بسیاری از اولین‌ها در گذشته در شهر رشت به ثبت رسیده است بعنوان مثال نخستین کشتی‌سازی، اولین شعبه از بانک سپه، اولین تئاتریست زن همه در رشت بوده است.

شهردار رشت افزود: شهرداری رشت بعنوان تنها شهرداری، یک گروه موزیک دارد که در همه‌ی ایام سال در میدان اصلی شهر با نواختن موسیقی محلی و سرود ملی نشاط خاصی را در شهروندان به‌وجود می‌آورند.

خلیلی حضور اعضای یونسکو در این شهر را بسیار مهم برشمرد و اظهار امیدواری کرد براساس تفاهمنامه‌ای که امضا شده است خیر و برکت حضور اعضای یونسکو شامل این شهر و استان شود.

در ادامه دکتر «محمدرضا سعیدآبادی» دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران نیز با تشکر و قدردانی از شهردار و رئیس ستاد توسعه‌ی پایدار شهرداری که شرایط این نشست را فراهم کردند، خاطرنشان کرد: ما در این سفر دو روزه بیش از پیش به پتاسیل‌های موجود در شهر رشت و استان پی برده‌ایم که این امر می‌تواند ما را مصرتر کند تا برای این شهر که دروازه‌ی اروپا بوده و تاریخچه‌ی غنی دارد گام‌هایی برداریم.

وی افزود: شهردار رشت با گروه متخصصی که در کنار خود دارد می‌تواند نقش بسزایی در توسعه‌ی این شهر بردارد و نقشه‌ی راهی تدوین شود که هرچه سریع‌تر این شهر به جایی که شایسته آن است برسد.

به گزارش ایسنا، در حاشیه‌ی این نشست «فاطمه قدیمی» رئیس ستاد توسعه‌ی پایدار شهرداری رشت گفت: تدوین برنامه‌های عملیاتی در راستای اجرای همکاری با سازمان‌های بین‌الملل و استفاده از ظرفیت‌ها و دستیابی به شهری پایدار و سالم یکی از اهداف عمده این دیدار بوده است.

وی ادامه داد: برای نخستین بار در شهر رشت ستاد توسعه‌ی پایدار با حمایت شهردار و اعضای شورای شهر نسبت به دعوت از سازمان یونسکو اقدام کرد که در روزهای 25 و 26 مرداد میزبان اعضای این سازمان در رشت هستیم.

قدیمی خاطرنشان کرد: در جلساتی که برگزار شد تشکیل شورای راهبردی استان به ریاست شهردار توسط معاونت امور عمرانی استانداری پیشنهاد و مقرر شد تا پس از برگزاری این نشست نقشه‌ی عملیاتی این همکاری توسط سازمان‌های اجرایی مشخص شود.

وی اظهار امیدواری کرد با راه‌اندازی دفتر همکاری‌های استمرار بیشتری در تعاملات اثرگذار با این سازمان داشته باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.