چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۱

به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت، در این نشست که در محل وزارت بهداشت برگزار شد، پروفسور «رجب اکداغ» وزیر سابق بهداشت و…

به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت، در این نشست که در محل وزارت بهداشت برگزار شد، پروفسور «رجب اکداغ» وزیر سابق بهداشت و نماینده مجلس جمهوری ترکیه شرکت داشت.

طرفین ایرانی و ترک، در این نشست که به منظور استفاده از تجربیات پوشش همگانی سلامت در کشور ترکیه برگزار شد، تجارب موفق دو کشور را در اصلاح نظام سلامت مورد بحث و بررسی قرار دادند.

دکتر «داوود دانش جعفری» مشاور عالی وزیر بهداشت، دکتر «حسن امامی رضوی» ، قائم مقام وزیر در امور دانشگاه ها، دکتر «علیرضا دلاوری»، مشاور وزیر و دبیر شورای سیاستگذاری سلامت و جمعی از مدیران وزارت بهداشت کشور در این نشست حضور داشتند.

در این نشست، دکتر دلاوری و دانش جعفری، برنامه های کلان نظام سلامت کشور در حوزه متدولوژی، هدایت و رهبری اصلاح نظام سلامت را تشریح کردند و دکتر «محمد آقاجانی» معاون درمان وزارت بهداشت نیز گزارشی از برنامه تحول نظام سلامت در حوزه درمان ارایه داد.

همچنین دکتر «علی سیاری» معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تشریح برنامه تحول سلامت در حوزه مراقبت های اولیه، نظام ارجاع و پزشک خانواده پرداخت.

موضوعاتی از قبیل بیمه و نظام پرداخت در برنامه تحول نظام سلامت در ایران و ترکیه، سیاست های سلامت در ترکیه، تحول در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، تامین و آموزش نیروی انسانی و تامین و تخصیص منابع مالی طی اقامت چهار روزه هیات ترک مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

بازدید از فعالیت های بهداشتی و درمانی شهر تبریز و دیدار با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از دیگر برنامه های مقامات بهداشتی ترکیه طی حضور در ایران خواهد بود.

دبیرخانه سیاستگذاری سلامت وزارت بهداشت در راستای ارتقا فرآیند سیاستگذاری مبتنی بر شواهد در برنامه تحول نظام سلامت، اقدام به گردآوری و تلخیص تجربیات کشورهای مختلف در حوزه پوشش همگانی سلامت کرده است.

مقامات بهداشتی کشور ترکیه امروز وارد ایران شدند.

اجتمام(1) ** 1776 ** 1071

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.