دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۴۱

به گزارش ایرنا مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی روز یکشنبه اظهار کرد: ˈسیدعلی اکبر پرویزیˈ با ابلاغ دستوری به فرمانداران و کلیه…

به گزارش ایرنا مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی روز یکشنبه اظهار کرد: ˈسیدعلی اکبر پرویزیˈ با ابلاغ دستوری به فرمانداران و کلیه مدیران دستگاه های اجرایی استان، آنان را مکلف کرد تا کلیه جلساتی را که نیازمند حضور مدیران سایر دستگاه های اجرایی است، به خارج از وقت اداری موکول کنند.

ˈعلیرضا دوانلوˈ افزود: این اقدام با هدف پاسخگویی مناسب به ارباب رجوع ادارات و نیز استفاده بهینه از وقت اداری صورت گرفته است.

وی گفت: بر اساس ابلاغ نماینده عالی دولت در استان، معاونان استاندار، موظف شده اند ضمن رعایت موضوع، بر حسن اجرای این دستور نظارت کرده و تخلفات احتمالی را برای برخورد اداری گزارش کنند.

بر اساس آمار موجود، مدیران عالی و میانی کشور به طور میانگین 17 ساعت از وقت هفتگی خود را در جلسات سپری می کنند که آمارها حاکی از مفید بودن کمتر از یک سوم این ساعات است.

طبق تحقیقات مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، در خوشبینانه ترین حالت ساعات کار مفید اداری در روز به دو ساعت و در هفته به 11 ساعت نمی رسد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری گفت: به منظور رعایت دستور استاندار، نشست های مهم استانی مانند شورای اداری و شورای برنامه ریزی استان نیز عصرها و در ساعات غیر اداری برگزار می شود. ک/1

626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.