سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۹

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار دزفول در این نشست در سخنانی تعامل و انتقاد را از اساسی ترین مباحث جامعه مدنی دانست و…

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار دزفول در این نشست در سخنانی تعامل و انتقاد را از اساسی ترین مباحث جامعه مدنی دانست و گفت:اینگونه نشست ها به صورت ماهانه برگزار و مشکلات نهادهای مردم نهاد بررسی می شود.

ˈحبیب الله آصفی ˈاظهار داشت:دزفول شهری بزرگ با ظرفیت های مختلف است که تلاش می شود از ظرفیت های سازمان های مدنی و مردم نهاد در پیشبرد کارها در این شهرستان استفاده شود.

وی افزود:دزفول در بسیاری از موارد در کشور حرف اول را می زند و در حوزه نهادهای کشاورزی دزفول بیش از 180 نهاد کشاورزی دارد که در کشور بی نظیر است.

آصفی ، رودخانه دز ، بافت تاریخی ،دریاچه سد دز،بخش سردشت و شهیون و ظرفیت های گردشگری دزفول را کم نظیر دانست.

وی با اشاره به فعالیت های انجمن های زیست محیطی اظهار امیدواری کرد مشکلات تشکل های مختلف با همکاری سایر مدیران و مسوولان دزفول رفع شود.

نعناکار یکی از اعضای انجمن نمایش دزفول نیز در این نشست ضمن بیان مشکلات این انجمن گفت:مشکلات فراوانی پیش روی هنرمندان دزفول وجود دارد و هیچ گونه حمایت دولتی از فعالیت های هنری نمی شود که این امر باعث شده انگیزه ای برای هنرمندان باقی نماند و شور و نشاط از جامعه هنرمندان گرفته شود.

وی افزود:برای اجرای کنسرت موسیقی خواننده ای که برای شهدا می خواند و خانواده معظم شهدا نیز از کارهای موسیقی این خواننده استقبال می کنند مجوز اجرا صادر می شود اما نیم ساعت قبل از اجرا به دلایل نامعلوم این کنسرت لغو می شود.

نعناکار اظهار داشت:انجمن نمایش دزفول بیش از 20 کار آماده ارائه دارد اما بودجه ای برای اجرا نیست این درحالی است که سازمان های مردم نهاد در سایر کشورها حمایت می شوند.

وی افزود:مردم نیز در این خصوص همکاری نمی کنند و از تئاتر رایگان نیز استقبال نمی کنند درحالی که هنرمندان باسابقه و ماهری در این حوزه فعالیت می کنند.

نعناکار بر ضرورت تشکیل خانه هنرمندان در دزفول تاکید کرد و گفت:جامعه هنری دزفول وظیفه ایجاد روحیه نشاط در جامعه دارد ولی هنرمندان تنها توانایی انجام 50درصد کار را داشته و 50 درصد مابقی نیز باید با حمایت مسوولان مربوطه محقق شود.

وی نبود مکان مناسب برای برپایی نمایشگاه را از دیگر مشکلات شهرستان دزفول دانست وگفت:ما پاک ترین وسالم ترین موسیقی را داریم ولی با موسیقی طوری برخورد می شود که انگیزه کار را در هنرمندان از بین برده است.

یکی از اعضای انجمن موسیقی دزفول نیز به دغدغه جامعه فرهنگ دوست این شهرستان اشاره کرد و گفت:برای اجرای برنامه های موسیقی در این شهرستان باید راهکار قانونی اتخاذ شود.

وی افزود:برنامه های بسیاری پیش رو داریم ولی انگیزه ای برای کار نیست زیرا معلوم نیست کنسرت هایی که مجوز می گیرند اجازه اجرا خواهند داشت یا خیر که این امر موجب کاهش کیفیت کار می شود.

این عضو انجمن موسیقی دزفول اظهار داشت:هیچ بودجه ای برای انجمن موسیقی دزفول در نظر گرفته نشده که امیدواریم با حمایت فرماندار ویژه مشکلات بررسی ودر راستای حل آنها اقدام شود.

ˈشلاگه ˈ مسوول انجمن حامیان طبیعت دز نیز در این نشست گفت:با توجه به اینکه شهرستان دزفول دارای قومیت های مختلفی است حدود 20 روستا در حاشیه رودخانه دز و جنگل دز زندگی می کنند لذا باید آموزش های لازم برای حمایت از رودخانه و گونه های درحال انقراض را به آنان آموزش داد.

وی افزود: گونه های جانوری چون ˈرودک عسل خوارˈ ، ˈسگ آبیˈ و ˈلاک پشت فراتیˈ از جمله گونه های نادر شهرستان دزفول بوده که لازم است آموزش هایی برای حمایت از این گونه های در حال انقراض به روستائیان داده شود.

این عضو انجمن حامیان طبیعت دز خواستار تشکیل خانه تشکل های غیردولتی شد.

ˈفاطمه سادات اشرفی زادهˈ دبیر آموزش و پرورش نیز گفت: مشکلات دزفول تنها به لغو کنسرت موسیقی محدود نمی شود بلکه در شرایطی که کلاس های ابتدایی با ازدحام دانش آموز روبروست و تعداد دانش آموزان یک کلاس به 35 نفر می رسد ، وضعیت یک واحد آموزشی احداثی توسط خیرین در مرکز شهر دزفول همچنان نامشخص است.

در این نشست مسوولان انجمن های مختلف به بیان مشکلات و دغدغه های خود پرداخته و خواستار همکاری وحمایت فرمانداری و سازمان های دولتی شدند.ک/2

7278/648

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.