چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۴۳

نشست وزرای دفاع کشورهای عضو همکاری خلیج فارس و همتای آمریکایی آن‌ها در ریاض با تاکید طرفین بر ضرورت گسترش همکاری‌های امنیتی و…

نشست وزرای دفاع کشورهای عضو همکاری خلیج فارس و همتای آمریکایی آن‌ها در ریاض با تاکید طرفین بر ضرورت گسترش همکاری‌های امنیتی و نظامی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، نشست مذکور که در ریاض و با ریاست سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد و وزیر دفاع عربستان آغاز شد، برای گفت‌وگو بر سر بحران سوریه، افزایش امنیت خیلج فارس و گسترش روابط نظامی وامنیتی میان آمریکا و کشورهای عضو همکاری خلیج فارس برگزار شده است.

در ابتدای این جلسه سلمان بن عبدالعزیز با تاکید بر ضرورت ادامه روابط رو به رشد آمریکا و کشورهای حوزه خلیج فارس گفت: برگزاری این نشست باعث افزایش امنیت و ثبات در منطقه خواهد شد.

وی ادامه داد: منطقه ما اکنون با خطرات زیادی رو به روست که باید با آن مقابله کنیم.

وزیر دفاع عربستان همچنین اعلام کرد که کشورهای شرکت کننده تلاش می‌کنند تا نشست مذکور را به یک نشست سالانه تبدیل کنند که طی آن هماهنگی‌های امنیتی و نظامی میان واشنگتن و شورای همکاری خلیج فارس گسترش یابد.

سخنران بعدی این نشست چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا بود که تاکید کرد: واشنگتن به امنیت در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بسیار اهمیت می‌دهد.

وی گفت: همکاری میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای ما مهم است و حمایت از امنیت در این کشورها از اولویت‌های اصلی دولت اوباماست.

هاگل ادامه داد: از آنجایی که ثبات و امنیت در خلیج فارس و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای ما بسیار مهم است تاکنون چندین سفر به این منطقه داشته‌ایم و تلاش می‌کنیم تا نشست با وزراء دفاع شورا را به یک نشست سالانه و همیشگی تبدیل کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.