یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۱

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان، از الزام سازمان بهزیستی برای مهدهای کودک استان در نصب دوربین‏های مداربسته خبر داد. “فرزانه عطایی”،…

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان، از الزام سازمان بهزیستی برای مهدهای کودک استان در نصب دوربین‏های مداربسته خبر داد.

“فرزانه عطایی”، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، با بیان این مطلب، اظهار کرد: طبق قانون امسال 30.3 درصد به شهریه مهدهای کودک افزوده خواهد شد که این موضوع می‎تواند در تامین هزینه برای نصب این دوبین‏‌ها موثر باشد.

وی با تاکید بر اینکه بهترین سن برای ثبت‎‏نام کودک در مهد، 3 سالگی است، گفت: در این سن کودک تا حدودی می‎تواند از عهده کارهای شخصی‎اش بر بیاید و به عبارتی محبت مربی خود را درک کند، بنابراین والدین می‎توانند با خیال آسوده‏تری فرزندان خود را به این مراکز بسپارند.

عطایی افزود: بهتر است والدین حین ثبت‎نام فرزند خود، از نزدیک محیط مهد را ببینند و هر از چند گاهی هم به اموری که در رابطه با فرزندشان صورت می‎گیرد سرکشی کرده و آگاهی یابند، اما این امر باید با هماهنگی مدیران و مسوولان مهد انجام شود.

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: مدیران مهد موظف‎اند اسامی و مشخصات مربیان و هم‏چنین شماره تلفن ارتباط با سازمان بهزیستی را به شکل تابلو اعلانات در محیط مهد نصب کنند تا والدین در صورت مشاهده هرگونه تخطی توسط این مرکز و سوال‎‏های خود با این شماره‏ها تماس گرفته و از سلامت محیط زندگی فرزند خود اطمینان یابند.

وی با اشاره به اینکه والدین در صورت عدم مشاهده تعرفه‎های مهد در تابلو اعلانات می‎توانند مراتب را به بهزیستی اطلاع دهند، افزود: واریز شهریه و یا هرگونه مبلغی باید از طریق بانک و به حساب خود مهد صورت بگیرد و پرداخت دستی این وجوه غیرقانونی است.

عطایی در ادامه خاطرنشان کرد: همه مهدهای کودک سطح استان موظف‎اند به شکل مستمر و هر چند وقت یک بار جلسات اولیا و مربیان را برگزار کرده و خانواده‎ها را در جریان برنامه‎های روزانه مراکز خود قرار دهند و این در حالی است که برنامه‎های اوقات فراغت باید خارج از ساعات کار مهد و بعد از ظهرها اجرا شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *