شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۹:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز و همزمان با ششمین روز از هفته نیروی انتظامی همایش پلیس، امنیت و اصناف با حضور سردار…

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز و همزمان با ششمین روز از هفته نیروی انتظامی همایش پلیس، امنیت و اصناف با حضور سردار سیروس فتحی فرمانده نیروی انتظامی شرق استان تهران، حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین و فعالان جامعه اصناف در تالار کسری ورامین برگزار شد.

سردار سیروس فتحی در این همایش با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: نیروی انتظامی به عنوان نهادی آگاه و بیدار تلاش دارد تا در عرصه های مختلف، نظم و امنیت عمومی را در جامعه حکمفرما ساخته و میزان رضایتمندی مردم را افزایش دهد.

فرمانده نیروی انتظامی شرق استان تهران افزود: نیروی انتظامی همواره پیوند و هماهنگی مناسبی را بین خود و اصناف برقرار ساخته و هم اکنون نیز جلسات منظمی میان فرماندهان نیروی انتظامی و فعالان اصناف در شرق استان تهران برگزار می شود.

وی ادامه داد: اگر مردم جامعه به دنبال امنیت باثبات و پایدار در جامعه هستند نباید فقط این نظم را از نیروی انتظامی بخواهند بلکه آحاد جامعه نظیر اصناف و فعالان اقتصادی باید به عنوان بازوی نیروی انتظامی به کمک این نهاد بیایند.

سردار فتحی با تجلیل از سوابق درخشان مردم ورامین تأکید کرد: مردم ورامین نیز از السابقون در انقلاب اسلامی بوده و همواره حامی ولایت و از متدینین هستند و خدمات و شایستگی های آنان برای همه ملت ایران اثبات شده است.

این مسئول گفت: وضعیت نا بهنجار امنیتی این منطقه در ابتدای راه اندازی فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان برای خود من غیر قابل باور بود، شهری که در انقلاب آن سابقه درخشان را داشت، نباید چنین وضعیتی داشته باشد و امروز فرماندهی شرق از نظر عملکرد از بسیاری از استان ها بالاتر است

وی متذکر شد: رتبه دوم کشف سرقت فرماندهی انتظامی ویژه شرق در سطح کشور نشان از همدلی تمامی مسئولین، همکاران و مردم این منطقه دارد و تاکنون هیچ یک از جرائم مهمه نبوده که در منطقه رخ داده و کشف نشده باشد.

حجت الاسلام سید محسن محمودی نیز در این همایش اظهار داشت: برخی در مدیریت ها تعارف دارند  که این امر صحیح نیست، دوربین شهری امروز یک نیاز پذیرفته شده در نظام دنیا بوده اما متاسفانه علیرغم این که بارها در خطبه های نماز جمعه نیز بر نصب آن تاکید شده نصب آن همچنین بر زمین مانده است.

امام جمعه موقت ورامین افزود: برای انجام یک پروژه باید زمان بگذاریم و اگر انجام نشد به مردم و افکار عمومی اطلاع رسانی کنیم به همین خاطر لازم است شورای ترافیک شهرستان به موقع تشکیل جلسه دهد و در این جلسات نظرات را اخذ کند.

وی در ادامه به نقش مهم مردم در ارتقاء فرهنگ رانندگی اشاره کرد و متذکر شد: یک بخش نیز مردم هستند و مردم هم باید تلاش کنند تا با فرهنگ بالای خود کمک مسئولین شهر باشند.

رییس اداره اماکن فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران نیز در این همایش گفت: :یکی از فعالیت های مهم و عمده پلیس اماکن پیشگیری از سرقت است و امروز با تلاش های صورت گرفته، 100% صنف طلا فروشان دوربین مدار بسته نصب شده اما کیفیت برخی دوربین ها در طلافروشی ها ضعیف است.

اسماعیل بشارتی افزود: تعداد 3474 بازدید صنفی در خصوص کنترل و نظارت برای پیشگیری از سرقت و 2341 مورد اخطار در خصوص واحدهای بدون پروانه صورت گرفته است که بیش از 216 مورد پلمپ،34 مورد طرح در خصوص تعهد و کنترل پوشاک،450 مورد صدور مجوز،بیش از 2 هزار مورد مجوز کسب،72 عدد جمع آوری قطعات و تجهیزات ماهواره و 2468 مورد کشف و ضبط داروهای غیر مجاز داشتیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.