دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۰۳:۲۲

عبدالناصر همتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد بدهکاران ریز به بانک ها در کشور زیاد است ولی…

عبدالناصر همتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد بدهکاران ریز به بانک ها در کشور زیاد است ولی عمده بدهکاران 50 نفر هستند .

وی با بیان اینکه بیشتر این بدهکاران بانکی مایل به فعالیت در داخل کشور هستند ، ادامه داد: تلاش می کنیم با بازگشت پول به چرخه اقتصادی ، فعالیت تولیدی این واحدهای بدهکار ادامه یابد.

همتی به وضعیت نامطلوب مطالبات بانکی اشاره کرد و افزود: وضعیت بدهکاری به بانک که در دولت قبلی ایجاد شده است باعث نیمه کاره ماندن طرح های اقتصادی شد.

وی گفت: سیاست های دولت بر تقویت تولید استوار است و باید با تدبیر مناسب در جهت حل مشکل مطالبات بانکی گام های اساسی برداشته شود.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در کشور ما بانک محور است ، افزود: معوقات سنگینی از دوره گذشته بر دوش بانک ها باقی مانده و بسیاری از این معوقات نیز مربوط به تسهیلاتی است که به بخش های غیرتولیدی پرداخت شده است.

همتی گفت: افرادی که در بخش تولید فعالیت داشته و به دلیل معوقات بانکی از ادامه کار سرباز زده اند با همکاری بانک به فعالیت تولیدی خود ادامه خواهند داد.

وی بیان کرد: برخی واحدهای تولیدی تسهیلاتی با نرخ 14 تا 15 درصد اخذ کرده اند و به دنبال تمدید مهلت پرداخت با این میزان بهره هستند.

همتی ادامه داد: قیمت تمام شده پول پرداختی به این واحدها 20 درصد بوده و تمدید تسهیلات با نرخ قبلی قابل قبول بانک ها نیست.

مدیر عامل بانک ملی ایران برای بررسی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی راکد به استان اردبیل سفر کرده است.

8123/593

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.