سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۱

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ˈمحمد اخوانˈ اظهار داشت: در خرداد ماه سالجاری از سوی مراکز قرنطینه نباتی…

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ˈمحمد اخوانˈ اظهار داشت: در خرداد ماه سالجاری از سوی مراکز قرنطینه نباتی مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان مستقر در بنادر نوشهر، فریدونکنار و بهشهر بر صادرات بیش از یک هزار و 359 تن انواع محصولات کشاورزی و 89 هزار گلدان و اصله گل و گیاهان زینتی نظارت گردید.

وی با اشاره به اینکه محصولات صادراتی شامل سیب زمینی، سیب درختی، کیوی و … بوده است، تاجیکستان، ترکمنستان، افغانستان، قزاقستان، ارمنستان و روسیه را از کشورهای هدف صادرات محصولات کشاورزی بر شمرد.

وی از صدور گواهی بهداشتی و نظارت بر واردات بیش از 105 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و هفت هزار و 474 متر مکعب چوب از خارج کشور در بنادر استان در خرداد ماه سالجاری خبر داد و افزود: این محصولات شامل گندم خوراکی، جو دامی، ذرت دامی، آناناس و … می باشد.

استان مازندران سالانه میلیون تن انواع محصول کشاورزی تولید می کند که علاوه بر تامین نیاز داخلی بخشی از آن به کشورهای دیگر نیز صادر می شود.ک/1

608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.