یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۱۱:۲۷

دبیر اجرایی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان البرز گفت: حمایت نظام بانکی از تولیدکنندگان، توسعه اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در جامعه…

دبیر اجرایی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان البرز گفت: حمایت نظام بانکی از تولیدکنندگان، توسعه اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در جامعه را به دنبال دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شادروز رفیعی، امروز (26مرداد) در نشست کمیسیون بازرگانی اتاق بازگانی استان البرز طی سخنانی اظهار کرد: بانک‌ها یکی از ارکان مهم حمایت از تولید در داخل کشور محسوب می‌شوند و تا زمانی که شاهد حمایت واقعی این نهاد از سرمایه‌گذاران بخش تولید نباشیم نمی‌توان توقع هیچ پیشرفتی از صنایع و واحدهای تولیدی داشت.

وی افزود: اگر گام‌های مناسب‌تری برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی برداشته شود به همان میزان می‌توان شاهد پایین آمدن جرائم و بالا رفتن آمار اشتغال در استان البرز باشیم.

این مقام مسئول تأکید کرد: در صورتی که سرمایه‌های بانک‌ها به سمت پروژه‌های تولیدی هدایت شود، واحدهای تولیدی و صنعتی دیگر مجبور نیستند، برای تامین منابع مالی به بازار آزاد مراجعه کنند.

رفیعی در ادامه همراهی مسئولان را برای حفظ سرمایه‌ها و کمک به افزایش تولید ضروری دانست و گفت: با نگاهی به روند تولید در استان البرز می‌توان گفت هم اکنون از ظرفیت‌های این استان به طور شایسته استفاده نشده است و با وجود ظرفیت‌های فراوان در بخش صنعتی، این بخش هنوز برای توسعه و اشتغال استان به خوبی به کار گرفته نشده است.

وی از بسترهای اقتصادی استان سخن به میان آورد و افزود: این استان به لحاظ وجود زیرساخت‌های لازم همچون فرودگاه پیام برای صادرات و واردات، بهره‌مندی از شاهراه ارتباطی، نزدیکی به تهران و دسترسی به راه آهن، بستری مناسب برای سرمایه گذاری و بازدهی اقتصادی مطلوب داخلی وخارجی است.

دبیر اجرایی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان البرز گفت: مسئولان باید از واحدهای تولیدی استان بیشتر حمایت کنند تا هم روند تولید بیشتر شود و هم آمار بیکاری در در استان کاهش یابد.

در ادامه یکی از اعضای کمیسیون اتاق بازرگانی البرز نقدینگی و جرایم سنگین بانکی را از جمله معضلات پیش روی صنعت برشمرد و افزود: در این زمینه انتظار داریم دولت تدبیر و امید وام‌هایی را برای تولیدکنندگان اختصاص دهد تا بخش صنعت و تولید از وضعیت کنونی رهایی یابد.

علی اصغر قلاوند خاطرنشان کرد: اگر جامعه تولیدی بخواهد به ایجاد اشتغال و رونق فضای اقتصادی کشور کمک کند باید با وام‌های مناسب مورد حمایت قرار گیرد.

وی در پایان گفت: اگر بانک‌ها از محل ذخایر مالی، وام‌های با بهره‌های بسیار پایین به تولیدکنندگان پرداخت کنند کمک بسیار خوبی به افزایش و پویایی تولید خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.