یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۲

به گزارش خبرنگار مهر،حجت الاسلام حسن ترابی عصر شنبه در دیدار فرماندهان، کارکنان و پرسنل نیروی انتظامی بروجرد در حسینیه اهل بیت(ع) شهرستان…

به گزارش خبرنگار مهر،حجت الاسلام حسن ترابی عصر شنبه در دیدار فرماندهان، کارکنان و پرسنل نیروی انتظامی بروجرد در حسینیه اهل بیت(ع) شهرستان با اشاره به دهه ولایت و امامت اظهار داشت: دهه بین اعیاد قربان و غدیر خم از طراوت و شادابی خاصی برخوردار است زیرا واقعه بزرگ غدیر استمرار شریعت نبوی در ادامه تاریخ است.

وی با بیان اینکه در این دهه ملت ولایتمدار ایران بار دیگر با غدیر پیمان می بندند، افزود: اعتقاد به غدیر اعتقاد به اکمال دین و اتمام نعمت است و غدیر نه یک برکه کوچک که محل تلاقی کاروان بزرگ ولایت با منصب الهی است.

امام جمعه بروجرد ادامه داد: زندگی انسان با بعثت اولین پیامبر در روی زمین آغاز شده و با امامت آخرین امام معصوم و حجت الهی به پایان خواهد رسید.

حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه غدیر حلقه پیوند آخرین پیامبر و اولین امام است، تصریح کرد: غدیر نقطه عطف تاریخ اسلام است که فرهنگ بشری را احیا و انسانیت را روشن ساخته است.

وی افزود: اما پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) صاحبان زور و زر و تزویر مانع شدند که جامعه اسلامی برکات غدیر را به عینه مشاهده کند و آنقدر بر سر راه حکومت علوی مانع گذاشتند بطوریکه در طول پنج سال سه جنگ مهم داخلی را برپا کرده و اجازه ندادند جامعه طعم شیرین ثمره غدیر را بچشند.

حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی پرتوی از نور غدیر خم است، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی بر آمده از انقلاب اسلامی و نظامی ملحم از نظام علوی و در امتداد غدیر است.

امام جمعه بروجرد خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی بدنبال پیاده کردن اهداف غدیر در جامعه است تا بتواند مدینه فاضله را در عالم واقع متجلی کند.

وی افزود: همان موانع را امروز دشمنان بر سر راه جمهوری اسلامی قرار داده و با ایجاد مشکلاتی چون تحریمها، فشارهای اقتصادی و سیاسی سعی دارند ملت را از مسیر اصلی خود دور کنند.

حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه نظام اسلامی نظامی برخاسته از غدیر است، تصریح کرد: نظام ولایت فقیه ثمره غدیر است و دست اندرکاران نظام باید نهایت تلاش را داشته باشند تا کارآمدی نظام را به بهترین نحوی به اثبات برسانند تا دیگران به این باور برسند که نظام اسلامی به مناطق آنها سربلندی و مجد می دهد و دین ودنیایشان را آباد می کند.

وی ادامه داد: حفظ امنیت از مهمترین وظایف نظام اسلامی است و امنیت و آرامش اولین خواسته مردم دریک نظام سیاسی حاکم بر کشورهاست.

حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه ایجاد آرامش از حقوق ملت بر دولتها به شمار می آید، اظهار داشت: امنیت مقوله بسیار حساسی است و مردم هر مشکلی به جز ناامنی را می توانند تحمل کنند.

امام جمعه بروجرد افزود: امروز در حوزه امنیت مرزها و داخل کشور از امنیت خوبی برخورداریم همانطور که در دوران دفاع مقدس نیز علی رغم تهدید مرزها توانستیم الگوی خوبی برای کشورهای دیگر باشیم.

وی با بیان اینکه امروز به برکت اقتدار نظام در حوزه امنیت موفق هستیم، تاکید کرد: امروز در مناسبات منطقه ای حرف اول را ایران می زند و اول قدرت منطقه هستیم.

حجت الاسلام ترابی بیان داشت: امروز ضریب امنیت قابل قبولی در بین کشورهای منطقه داریم که این به برکت تلاش و مجاهدت پاسداران امنیت اجتماعی و پرسنل نیروی انتظامی است.

وی خاطر نشان کرد: امروز در امنیت و  آرامش زندگی می کنیم اما آنگونه که باید قدردان امنیت نیستیم و باید بدانیم این امنیت حفظ نمی شود مگر اینکه پاسداران جان برکفی هستند که با نثار جان خود امنیت کشور را تامین کرده و با عوامل ناامنی مبارزه می کنند.

امام جمعه بروجرد با بیان اینکه امنیت امروز در جامعه از برکات انقلاب اسلامی است، ادامه داد: امروز نیروی انتظامی به عنوان پاسدار امنیت اجتماعی در بخش های مختلف توانسته به وظایفش عمل کند.

وی خواستار همکاری مردم با نیروی انتظامی شد ودر ادامه اظهار داشت: یکی از رسالتهای نیروی انتظامی در پیشگیری از وقوع جرم آموزش دادن به مردم است.

حجت الاسلام ترابی تصریح کرد: با آموزش مردم می توان در ارتقای ضریب امنیت اجتماعی نیروی انتظامی را یاری برسانیم که این آموزشها از طریق صدا و سیما، رسانه های گروهی، مدارس و مساجد امکان پذیر است.

وی گفت: این آموزشها به مردم و استقرار نیروهای پلیس در محله های مختلف شهر موجب کاهش وقوع جرائم و سرقتها در سطح شهرستان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.