چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۳۸

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حضرت پور عصر سه شنبه در آیین بزرگداشت شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهارداشت: کاغذ بازی و نظام…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حضرت پور عصر سه شنبه در آیین بزرگداشت شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهارداشت: کاغذ بازی و نظام پیچیده اداری مهمترین مانع برای اجرای پروژه‌های عمرانی و ثمربخشی آنها است.

وی با اشاره به اینکه انعقاد قرارداد و آماده کردن آن برای اجرا یک فرآیند طولانی است، گفت: برای رفع این معضل و تسهیل انجام امور اداری گام برداشته شود.

حضرت ‌پور به نواقص و خلاءهای موجود در قانون شوراها و شهرداری اشاره کرد و ادامه داد: برای عبور از این معضل‌ها و توسعه ارومیه باید تلاش کرده و موانع را رفع کرد.

شهردار ارومیه یکی از مشکلات دیگر را کمبود بودجه عنوان کرد و گفت: در بسیاری از حوزه‌ها با مساعدت دستگا‌های اجرایی و فرمانداری پروژه‌‌ها به سرانجام می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه 123 وظیفه بر دوش شهرداری و شورای شهر قرار دارد تاکید کرد: منابع مالی انجام این مسئولیت‌ها کافی نیست.

حضرت‌ پور تعامل دهیاران و شهرداران در آذربایجان غربی با اعضای شورای شهر و روستا را مورد تاکید قرار داد و گفت: تنها در این صورت می‌توان برای توسعه و عمران آذربایجان غربی گام‌ بلندی برداشت.

شهردار ارومیه حمایت معنوی و فکری از مجموعه مدیریت شهری استان را خواستار شد و بیان داشت: در سایه اتحاد و همدلی می‌توان بر موانع و سدها غلبه کرد.

وی وسعت ارومیه را بیش از 10 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: ساخت ‌وساز، زیباسازی و عمران شهری با این دامنه وسیع همت جمعی می‌طلبد.

توسعه فضای سبز بیشتر در کانون توجه قرار گیرد

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه زیباسازی فضای شهر و توسعه فضای سبز بیش از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد گفت:زیباسازی شهری و توجه به فضای سبز از برنامه‌های شورا است.

پرویز جلیلی با اشاره به اینکه 80 درصد بودجه برای پروژه‌های عمرانی صرف می‌شود افزود: بقیه منابع مالی در امور مربوط به آسفالت، جداول، فعالیت‌ فرهنگی و … هزینه می ‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه بر ضرورت تلاش برای جلب رضایت اقشار مختلف جامعه تاکید کرد و گفت: چنانچه مردم از نحوه هزینه منابع مالی اطمینان حاصل کنند، با رضایت بیشتری عوارض شهری را پرداخت می‌کنند.

وی به ریشه‌های دینی مشورت و شورا اشاره کرد و گفت: پیامبر عظیم الشان اسلام در جنگ‌ها و غزوه‌های متعدد همواره با فرمانده‌های لشکر اسلام مشورت می‌کردند تا اهمیت این موضوع را برای امت مسلمان روشن کنند.

جلیلی با اظهار به جایگاه شورا در قرآن کریم و آموزه‌های دینی، گفت: منویات مقام معظم رهبری نیز در این راستا بوده و می‌توان با رعایت چارچوب شورا و تعامل با مردم برای توسعه جوامع اسلامی تلاش کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *