پنجشنبه، ۱۶ شهریور ۹۶ - ۱۱:۰۵
پایان عمر سیاره زمین

نظریه جدید استیون هاوکینگ در مورد پایان عمر سیاره زمین چندی پیش طی سخنرانی او در دانشگاه آکسفورد رسما اعلام شد . او…

نظریه جدید استیون هاوکینگ در مورد پایان عمر سیاره زمین چندی پیش طی سخنرانی او در دانشگاه آکسفورد رسما اعلام شد . او در سخنرانی خود خبر پایان عمر زمین را تا هزار سال آینده یه جهانیان داد . برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

زمان دقیق پایان عمر سیاره زمین حالا برای بسیاری از دانشمندان تبدیل به یک معمای بزرگ شده است . استیون هاوکینگ هم که به عقیده بسیاری برترین مغز زنده دنیا محسوب می شود در این مورد نظریات متفاوتی دارد .

او ابتدا در سال ۲۰۱۰ به دانشمندان و فعالان در زمینه هوش مصنوعی اخطار داد که اگر بیش از این علم هوش مصنوعی را پیشرفت دهند بشر تنها صد سال دیگر می تواند روی این سیاره دوام بیاورد . سپس در سال ۲۰۱۳ نیز دوباره در این مورد ابراز نگرانی کرده و مشابه همین هشدار را به جهانیان داد . اما جالب است بدانید استیون هاوکینگ به دلیل بیماری ALS با استفاده از نوعی هوش مصنوعی توانایی صحبت کردن پیداکرده و حالا این علم را عامل نابودی بشر و زمین می داند .

نظریه جدید استیون هاوکینگ در مورد پایان عمر سیاره زمین

استیون هاوکینگ در جدیدترین اظهارات خود اعلام کرده که باید خیلی زود به فکر فرار از زمین بوده و یک سیاره مناسب برای سکونت در آن پیدا کنیم . او عقیده دارد تا هزار سال دیگر زمین بصورت کامل نابود شده و تا آن زمان ما باید گونه انسان ها را از خطر نابودی نجات دهیم .

[box type=”success” ]استیون ویلیام هاوکینگ فیزیکدان نظری، کیهان‌شناس و نویسندهٔ بریتانیایی و مدیر تحقیقات مرکز کیهان‌شناسی نظری در دانشگاه کمبریج است که کارهای علمی‌اش سابقه‌ای بیش از چهل سال دارد. کتاب‌ها و همایش‌هایش، او را به یک چهرهٔ محبوب تبدیل کرده‌است. در حال حاضر، او عضو جامعهٔ سلطنتی هنر و عضو ثابت جامعهٔ اسقفان دانشمند است. او در سال ۲۰۰۹ موفق به دریافت مدال آزادی ریاست جمهوری آمریکا شد. هاوکینگ به مدت سی سال یعنی از سال ۱۹۷۹ تا یکم اکتبر ۲۰۰۹، دارنده کرسی ریاضیات لوکاس بوده‌است.وی به خاطر فعالیت در زمینهٔ کیهان‌شناسی و جاذبه کوانتوم به ویژه در زمینهٔ سیاه‌چاله، شناخته شده‌است. کتاب تاریخچه زمان او که با رکوردی ۲۳۷ هفته‌ای به عنوان پرفروش‌ترین کتاب در بریتانیا باقی‌ماند، باعث شهرتش شد.[/box]

[highlight]منبع[/highlight]  businessinsider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.