چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۹

به عقیده تونی بلر داعش در سوریه و عراق در نهایت مجبور به عقب نشینی خواهد شد و شکست می‌خورد. به گزارش ایسنا،…

به عقیده تونی بلر داعش در سوریه و عراق در نهایت مجبور به عقب نشینی خواهد شد و شکست می‌خورد.

به گزارش ایسنا، تونی بلر، نخست وزیر پیشین انگلیس در مصاحبه‌ای با خبر یاهو گفت: داعش که یکی از انشعابات القاعده محسوب می‌شود در نهایت به پیروزی دست نخواهد یافت چرا که مردم خاورمیانه چنین چیزی را نمی‌پذیرند و نمی‌خواهند. اوضاع در عراق ناامید کننده نیست اما به خاطر وخامت اوضاع در این کشور من تاکید دارم که اقداماتی باید علیه داعش صورت گیرد.

وی افزود: حملات هوایی هدفمند با استفاده از پهپادها می‌تواند باعث عقب نشینی داعش شود. باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا آنچه را که باید و درست بود با استفاده از حمایت از ارتش شکننده عراق انجام داد. تروریست‌های داعش در آرزوی بازگرداندن قدرت و بازگشت به قرن‌ها قبل هستند اما من مطمئن هستم که چنین چیزی رخ نخواهد داد. آن‌ها تنها توانسته‌اند اوضاع عراق را بی‌ثبات کنند.

نخست وزیر پیشین انگلیس در پاسخ به اینکه داعش اعلام خلافت در عراق کرده و ممکن است این یکی از بااهمیت‌ترین اقدامات افراط گرایان از زمان حملات ترویستی 11 سپتامبر 2001 باشد، گفت: ممکن است چنین چیزی رخ دهد اما من فکر می‌کنم که آن‌ها به زودی عقب نشینی خواهند کرد و شکست می‌خورند.

بلر همچنین بار دیگر بر انتقادهای اوباما از نوری مالکی، نخست وزیر عراق تاکید کرده و درباره اینکه آیا مالکی باید کناره گیری کند یا خیر گفت: مالکی یا تغییر می‌کند یا اینکه نمی‌تواند برای عراق آینده‌ای با ثبات به وجود بیاورد. من تردید دارم که مالکی باید کنار برود بلکه خواستار یک دولت متحد در عراق هستم. یک دولت شیعه و سنی که بتواند عراق را در مسیر خوبی قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.