پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۴

معاون پارلمانی رئیس جمهور وزیر علوم با بیان اینکه تاخیر یک ماهه استیضاح می تواند بسیار مفید باشد، گفت: سعی خواهیم کرد که…

معاون پارلمانی رئیس جمهور وزیر علوم با بیان اینکه تاخیر یک ماهه استیضاح می تواند بسیار مفید باشد، گفت: سعی خواهیم کرد که در طول این مدت در جهت تفاهم میان دیدگاه های استیضاح‌کنندگان و وزیر تلاش شود.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام مجید انصاری بعد از ظهر امروز در حاشیه مراسم ختم مادر وزیر ورزش که در مسجد جامع شهرک غرب برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیات دولت و مسئولان کشور اظهار داشت: امیدواریم توجهات مقام معظم رهبری به دولت و سایر قوا منجر به همدلی و تعامل بیشتر دولت و مجلس شورای اسلامی شود.

وی افزود: تلاش دولت بر اساس تاکیدات رئیس جمهور تعامل حداکثری با مجلس است و از همین رو دولت یازدهم در مدت ۱۱ ماه گذشته نیز نهایت تلاش خود را از طریق معاونان پارلمانی وزارتخانه ها و حتی معاونان رئیس جمهور در افزایش تعامل با مجلس و همچنین قوه قضائیه نشان داده است.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به سومین جلسه مشترک دولت و مجلس که هفته آینده ۲۲ تیر ماه در نهاد ریاست جمهوری برگزار می شود، گفت: سوالات استیضاح‌کنندگان از وزیر علوم تحقیقات و فناوری طبق روال های گذشته انجام شد که با تعامل مثبت هیات رئیسه مجلس باید سعی کنیم این وضعیت را اصلاح کنیم و اگر هم نمایندگان مجلس نقطه مبهمی را مشاهده کردند آن را در قالب سوال از وزیر بپرسند تا وزیر مربوطه با حضور در کمیسیون یا در دیدارهای خصوصی به سوالات آنها پاسخ دهد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به فرصت یکماهه استیضاح کنندگان به وزیر علوم افزود: همین تاخیر می تواند بسیار مفید باشد که از همین رو از رئیس مجلس شورای اسلامی و نواب رئیس به منظور تعاملی که با دولت داشته اند، تشکر می کنم. وی اضافه کرد: سعی خواهیم کرد که در طول این مدت در جهت تفاهم میان دیدگاه های استیضاح‌کنندگان و وزیر تلاش شود و همچنین با ادامه این روند و در سایه تعامل دولت و مجلس شاهد کاهش سوالات باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.