سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۲

تراکتورسازي از 3 تا 9 تير تمرينات خود را در تهران دنبال کرد و اردوي اين تيم امروز به پايان رسيد. جمشيد نظمي…

تراکتورسازي از 3 تا 9 تير تمرينات خود را در تهران دنبال کرد و اردوي اين تيم امروز به پايان رسيد. جمشيد نظمي مديرعامل باشگاه تراکتورسازي اين روزها کمتر مصاحبه مي‌کند و بيشتر پيگير مسائل باشگاه است تا با فراهم کردن شرايط، تيمي قوي را مهياي حضور در رقابت‌ها کند.

به گزارش فارس، وي در مورد مسائل مختلف اين باشگاه و حواشي اخير صحبت‌هاي زير را انجام داد.

گفته مي‌شود حساب‌هاي باشگاه تراکتورسازي مسدود است و به همين خاطر براي جذب بازيکنان دچار مشکل شديد.

متأسفانه اين روزها صحبت‌هاي زيادي عليه ما مي‌شود، مي‌گويند حساب‌ها مسدود است يا نظمي فوتبالي نيست، هر کس به فراخور خود مشکلات را به گردن ما مي‌اندازد، حساب‌هاي باشگاه قبل از حضور من دچار مشکل بود و ما به دليل چک‌هاي برگشتي زياد، چک براي ارائه به بازيکنان نداريم. باشگاه يک حساب دارد که آن هم پول‌هايش با فيش پرداخت مي‌شود و بحث مسدود بودن وجود ندارد.

در اين مدت برخي از بازيکنان را از دست داديد که خيلي‌ها دليل آن را مسائل مالي عنوان کردند.

بحث من به برخي از اظهار نظرات بازيکنان بازمي‌گردد، تعدادي از نفرات که تيم را ترک کردند مسائل مختلفي را عنوان مي‌کنند، متأسفانه بسياري از مشکلات ما مربوط به سال‌هاي قبل است زماني که مديريت باشگاه را برعهده گرفتم اعلام کردم بر اساس ترازهاي مالي بيش از 14 ميليارد تومان بدهي داريم، تمامي اين مسائل معضلاتي را به باشگاه تحميل مي‌کند، از طرف ديگر 80 درصد قرارداد بازيکنان ما يک‌ساله بود و همين مسئله مشکلات را دو چندان کرد، از بين تمام بازيکنان فيکس سال قبل تنها حامد لک و فرشاد احمدزاده قرارداد 2 ساله داشتند. قرارداد ربيع‌خواه هم دو ساله بود که او مصدوم است. ساير بازيکنان با قرارداد بالا و يک‌ساله جذب تيم شدند و همين موضوع کار ما را دچار مشکل کرد، آنهايي هم که قرارداد يک‌ساله پايين داشتند با 2.5 برابر قرارداد بسته بودند که ما وارث تمام اين مشکلات شديم. در مورد بازيکناني که اين فصل از جمع ما جدا شدند بايد بگويم که چند حالت وجود داشت به طور مثال سعيد دقيقي به دليل مشکلات خانوادگي خيلي مؤدبانه از ما اجازه گرفت و تيم را ترک کرد. گروهي ديگر از بازيکنان دوران فوتبال‌شان به پايان رسيده بود. در فوتبال امروز اسم‌ها بازي نمي‌کنند. اگر به دنبال اسم‌ها بوديم مي‌توانستيم با رقم بالا خيلي از بازيکنان را جذب کنيم به همين خاطر با تعدادي از بازيکنان قرارداد نبستيم.

در اين بين برخي از بازيکنان هواداران را ملعبه دست خود کردند و در هر اظهارنظري مي‌گويند به خاطر هواداران فلان کار را انجام مي‌دهيم، اين بازيکنان حتي راضي نيستند به باشگاه تخفيف دهند آن‌وقت دائم در اظهار نظرات خود از هواداران مي‌گويند و احساسات آنها را براي رسيدن به اهداف خود خرج مي‌کنند. بازيکني که دو برابر قرارداد سال قبل را مي‌خواهد و به هيچ وجه به باشگاه تخفيف نمي‌دهد چطور با اظهارات غير واقعي هواداران را مقابل باشگاه قرار مي‌دهد؟ اين شرايط در يکي دو ماه اخير براي ما به وجود آمده و به خاطر همين مسائل عده‌اي از بازيکنان تيم را ترک کردند. برخي از بازيکنان شرايطي را براي باشگاه به وجود آوردند که نمي‌توانستيم به بستن قرارداد با آنها رضايت بدهيم. من به مبلغ بالاي قراردادها در سال گذشته کاري ندارم. اين بازيکناني که دم از هواداران مي‌زنند راضي نبودند به باشگاه تخفيف بدهند. همين بازيکنان با مبالغي بسيار کمتر به استقلال و پرسپوليس رفتند. به بازيکني که 750 ميليون تومان پيشنهاد داده بوديم با گرفتن 600 ميليون به تيم ديگر رفته و مسائل ديگري را در نظر دارد. آن‌وقت مي‌گويند هواداران در اولويت هستند. اين بازيکن از کدام هوادار دم مي‌زند؟

کلا اين مشکلات در بسياري از تيم‌ها وجود دارد.

در جلسه‌اي که 16 مديرعامل ليگ برتري با وزير ورزش داشتند تمام مديران نسبت به اين مسائل اعتراض داشتند. ما از مشکلاتي که ساير تيم‌ها دارند مستثني نيستيم. از مسئولاني که تيم را حمايت مي‌کنند خواهش مي‌کنم يک مقدار عجله کنند تا زمان را از دست ندهيم. باشگاه اکنون نياز به کمک مالي دارد. ما شيرازه کلي تيم را بسته‌ايم و دنبال جذب يکي دو بازيکن بزرگ هستيم تا تيمي قدرتمند را آماده حضور در مسابقات کنيم.

شايعه شده باشگاه تراکتورسازي پيشنهاد يک ميليارد و 800 ميليون توماني به احمد آل نعمه داده است.

اصلا چنين چيزي صحت ندارد، با آل‌نعمه صحبت کرديم و قرار شد او به ما جواب بدهد اينکه مي‌گويند قرار مذاکره گذاشتيم و من در جلسه حاضر نشدم و جا خالي دادم درست نيست، ساعت 19و 30 دقيقه دوشنبه به صورت زميني به سمت تبريز حرکت کردم و بايد برمي‌گشتيم. اين مسئله نبوده که در جلسه حاضر نشدم. اتفاقا امروز هم با اين بازيکن صحبت کردم. احمد آل‌نعمه بازيکن بسيار خوبي است و ما نه به او چنين پيشنهادي داديم و نه او چنين مبلغي را از ما درخواست کرده، صحبت‌هايمان را با اين بازيکن انجام داديم و او براي پاسخگويي فرصت خواسته است.

آيا با جواد نکونام مذاکره داشتيد؟

نکونام جزو ليست ما نيست و در ليست رسول خطيبي اين بازيکن حضور ندارد. ما قصد رسانه‌اي کردن ليست‌مان را نداريم و گاه برخي افراد موضوعاتي را مطرح مي‌کنند که درست نيست.

گفته مي‌شود رسول خطيبي علاقه زيادي به جذب آندرانيک تيموريان دارد و مذاکره با او به صورت جدي دنبال مي‌شود.

آندرانيک تيموريان در ليست ما قرار دارد و جزو اولويت‌ها است. در اين مورد مي‌خواهم اشاره‌اي به ناصر ابراهيمي و مسعود اقبالي داشته باشم چرا که بحث آنها هم در همين راستا است. ما از سرمربي تيم ليست بازيکنان و اعضاي کادر فني را درخواست کرديم و شايد براي هر کدام از اين موارد چندين اسم به ما ارائه شده باشد وقتي گزينه‌اي مطرح مي‌شود دليل بر قطعي بودن جذب اين نفرات نيست. مطرح شدن اين اسامي حقي را ايجاد نمي‌کند، باشگاه پيشنهادات را بررسي مي‌کند تا به جمع‌بندي برسد. ابراهيمي، اقبالي و تيموريان شخصيت‌هاي قابل احترامي هستند اما ما نبايد تاوان اشتباهات ديگران را بدهيم. ابراهيمي و اقبالي در ليست خطيبي هستند اما هنوز قراردادي بسته نشده است.

آيا حضور ابراهيمي و اقبالي در کادر فني منتفي شده است؟

اين دو نفر از عزيزان ما هستند و شرايط را بررسي مي‌کنيم. اين گزينه بودن خدشه‌اي به جايگاه و شخصيت افراد وارد نمي‌کند به طور مثال بومي بودن يکي از شرايط مدنظر ما است در بين گزينه‌هاي خود تمام مسائل را در نظر مي‌گيريم اما اين موضوع باعث نمي‌شود که فردي زير سؤال برود. اقبالي و ابراهيمي بزرگ ما هستند و ما بر اساس ديدگاه و استراتژي خود کارمان را جلو مي‌بريم.

در رسانه‌ها شايعه شده احتمال دارد رسول خطيبي از سمت خود استعفا بدهد، آيا اين مسئله درست است؟

اصلا چنين بحثي وجود ندارد ما با تمام قوا از خطيبي حمايت مي‌کنيم و تا‌آخرين لحظه پشت او هستيم. ما يک مربي بومي را جذب کرديم و به همين خاطر تا آخر پشت او ايستاده‌ايم و مي‌خواهيم جواب بگيريم. اين روزها سرمان خيلي شلوغ است و از مصاحبه کردن و حضور در رسانه‌ها غافل هستيم اما اين نبايد باعث شود برخي شايعه بسازند. اگر قرار به فرار از مشکلات باشد من بايد استعفا بدهم. ما از تمام مشکلاتي که وجود دارد سعي مي‌کنيم کمترين مسئله‌اي به کادر فني انتقال يابد به همين خاطر مي‌گويم اين موضوع درست نيست و همه به هم کمک مي‌کنيم تا تراکتورسازي به موفقيت برسد.

گفته مي‌شود رسول خطيبي براي اين اردوي تراکتورسازي را زودتر ترک کرد که با اسپانسر باشگاه مذاکراتي را انجام دهد.

بنده خودم با اسپانسر صحبت مي‌کنم. همراه اول به ما مبلغي را پيشنهاد داد که يک ميليارد کمتر از قرارداد سال قبل بود. افرادي که اين مسئله را کارشناسي کرده بودند پارامترهاي ورزشي را مدنظر قرار ندادند، ما به آنها نامه زديم و قرار شد رقم را واقعي کنند تا قرارداد ببنديم اگر در اين مورد توافق نشد به دنبال بستن قرارداد با اسپانسر ديگري مي‌رويم.

وضعيت علي کريمي و کريم انصاري‌فرد به کجا انجاميد؟

بحث کريمي تمام شده است و او سال بعد با ما نيست. به دنبال مذاکره با کريم انصاري‌فرد هستيم. او هنوز به ايران بازنگشته و تلفن همراه خود را خاموش کرده است. دنبال او هستيم تا بتوانيم صحبت‌هاي خود را انجام دهيم.

آيا گزينه خارجي هم مدنظر شما قرار دارد؟

گزينه خارجي مدنظر ما هست و در صورتي که نتوانستيم بازيکن داخلي خوبي را جذب کنيم بايد به دنبال جذب بازيکن خارجي برويم.

چه شد که محسن فروزان از تراکتورسازي جدا شد؟

او با ما قرارداد بست اما بنده از همان ابتدا چندان نسبت به اين کار رضايت نداشتم. با توجه به حضور حامد لک احساس مي‌کردم يکي از اين دو نفر بايد فدا شوند البته هيچ‌وقت وارد مسائل فني نمي‌شوم و تمام تصميم‌ها با سرمربي تيم است به همين خاطر مخالفتي با اين موضوع نکردم. فروزان اعلام کرد احساس مي‌کند در حاشيه است و تصميم گرفت به تيمي برود که به صورت ثابت در ميدان حاضر شود.

 آيا دليل جدايي فروزان باشگاه استقلال بود؟

هيچ تماسي از سوي استقلال و يا تيم ديگري با ما صورت نگرفت. او اين موضوع را به من اعلام کرد و من هم گفتم اين احساس را از ابتدا داشته‌ام و به همين خاطر از يکديگر جدا شديم.

و صحبت پاياني.

از هواداران خواهش مي‌کنم حمايت‌هاي خود را از تيم دريغ نکنند. دوست ندارم از نام هواداران سوء استفاده کنم چرا که برخي به اندازه کافي از هواداران سوء استفاده کرده‌اند. اگر کاري مي‌کنيم بدون برنامه نيست و پشت تمام تصميمات هدفي داريم. نگاه ما به يک فصل نيست و مي‌خواهيم برنامه بلندمدتي داشته باشيم. بايد به جايي برسيم که فوتبال استان آذربايجان بيمه شود. براي اطلاع هواداران مي‌گويم ما در اين مدت مسابقاتي را بين رده‌هاي جوانان و اميد آکادمي باشگاه برگزار کرديم و از بين اين بازيکنان چهار نفر را برگزيديم. اين چهار نفر در اردوي تهران همراه تيم بزرگسالان حضور داشتند و قرار است سه نفر با تيم همراه اردوي ترکيه بروند. شايد برخي هواداران از جدايي برخي بازيکنان ناراحت شوند اما ما به جوانان خودمان ميدان مي‌دهيم تا بازيکنان خوبي را به فوتبال کشور معرفي کنيم. حتي مي‌توانيم در سال‌هاي بعد بازيکناني را به تيم‌هاي ديگر بفرستيم که از اين طريق درآمدزايي داشته باشيم. هواداران بايد تحمل کنند. رسول خطيبي پتانسيل بالايي دارد و مي‌تواند تيم را به موفقيت برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.