یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۱۱:۳۹

به گزارش ایرنا، ˈمحمدرضا نعمت زادهˈ شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از شرکت لاوان تابلو و کارخانه آلومینیوم هزار در شهرک صنعتی خضرا…

به گزارش ایرنا، ˈمحمدرضا نعمت زادهˈ شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از شرکت لاوان تابلو و کارخانه آلومینیوم هزار در شهرک صنعتی خضرا کرمان، در جمع خبرنگاران افزود: استان کرمان دارای ذخایر غنی معدنی است به طوری که حدود نیمی از معادن سنگ آهن کشور در این استان وجود دارد.

وی اظهار داشت: همین توانمندی کرمان در معادن باعث شده این استان موقعیت خوبی در تولید و صنعت داشته باشد.

وی بیان کرد: معادن سنگ آهن، مس و ذغال سنگ در کرمان می توانند صنایع جانبی بسیاری را در کنار خود داشته باشند که به رونق اقتصاد منجر می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره اینکه امسال با عنوان ˈاقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ نامگذاری شده است، گفت: تنها با افزایش تولید می توانیم مشکلات را برطرف کنیم و هم اکنون مشاهده می کنیم که از روند نزولی صنایع کاسته شده و ما شاهد روند رو به رشد در این زمینه هستیم.

وی فعال شدن معادن را برای توسعه صنعت ضروری دانست و تصریح کرد: اواسط خرداد ماه جاری مزایده واگذاری معادن غیرفعال استان کرمان انجام می شود زیرا بر اساس اصل 44 قانون اساسی و سیاستگذاری های انجام شده، باید این بخش خصوصی سازی شود و معادن غیرفعال در صورت عدم بازگشت به چرخه اقتصادی کشور به مزایده گذاشته خواهد شد.

نعمت زاده، تاکید کرد: علاوه بر سرمایه گذاری در این بخش، باید مدیریت و برنامه ریزی صحیح نیز وجود داشته باشد تا به اهداف مد نظر برسیم.ک/2

7440/2624 ** 1597

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *