جمعه، ۱۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۵۴

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: حضور عالمان برجسته در مجلس خبرگان موجب حفظ جایگاه این مجلس خواهد شد…

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: حضور عالمان برجسته در مجلس خبرگان موجب حفظ جایگاه این مجلس خواهد شد و باید مواظب باشیم مجلس خبرگان از جایگاه اصلی خود نیفتد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، آیت‌الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بندرعباس افزود: در جلسه گذشته مجلس خبرگان به مشکلات استان اشاره کرده، مسائل فودلاد هرمزگان و جاده چارک و گاوبندی را در این مجلس مطرح کردم.

وی با تبریک ولادت امام هشتم شیعیان به تمام مسلمانان جهان گفت: علی ابن موسی(رضا) مورد احترام جهان اسلام است.

نعیم‌آبادی افزود: امام رضا (ع) از چنان جایگاهی عالی در میان شیعیان و اهل سنت برخوردار است که سالانه تعداد زیادی از مراجع اهل سنت و شیعه به بارگاه ملکوتی آن حضرت رفته و افتخار پابوسی ایشان را دارند.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به سالروز 17 شهریورماه روز جمعه خونین اظهار کرد: روز 17 شهریورماه روز نگنینی برای رژیم خودکامه شاه و روز افتخار انقلاب اسلامی است، همواره در تاریخ آن ملتی پیروز است که مقاوم باشد.

وی با اشاره به جنگ اخیر میان مسلمانان غزه و صهیونیسم گفت: در جنگ صهیونیسم با غزه دیدم که مردم مسلمان غزه با مقاومت توانستند مقابل استکبار جهانی و صهیونیسم پیروز شوند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: امروز در جهان ملت‌ها بیدار شده‌اند و می‌دانند سران فاسد استکبار به غیر از ایجاد ظلم تباهی در دنیا دیگری چیزی نیستند.

وی با اشاره به روز مبارزه با بی سوادی خاطرنشان کرد: انسان‌ها می‌فهمند که سواد لازم است اما چرا هنوز بیسواد وجود دارد زیرا با مبارزه کسی با سواد نمی‌شود و باید پرسید آیا کلمه مبارزه برای بی‌سواد خوب است یا خیر؟

نعیم‌آبادی افزود: باسوادهای جامعه یکی از پروژه‌های خود را آموختن سواد به بی‌سوادان قرار دهند این گونه می‌توان بی‌سوادی را ریشه‌کن کرد.

وی با تبریک هفته پدافند هوایی به نیروهای خدوم این عرصه گفت: پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران توانسته استکبار را به زانو در آورد، هیچگاه اسراییل نمی‌تواند به ایران حمله کند زیرا ما در عرصه دفاع از مملکت خود قوی هستیم و قوی‌تر هم خواهیم شد.

نماینده ولی فقیه ضمن تبریک هفته بانکداری اسلامی اظهار کرد: فرهنگ بانکداری باید در جامعه نهادینه شود و جامعه در قبال دیون خود احساس مسئولیت کند.

وی با بیان اینکه برای تورم تعریف جامعی ارائه نشده است، افزود: یکی از آرزوهای ما این است که بهره بانک‌ها کمتر و کمتر شود تا چرخ اقتصاد کشور به حرکت درآید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *