جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر، آیت ‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه با بیان اینکه گروهک تروریستی داعش نفت عراق…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت ‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه با بیان اینکه گروهک تروریستی داعش نفت عراق و سوریه را می‌فروشد و مورد حمایت مالی ارتجاع عرب نیزهست اظهارداشت: چرا ائتلاف آمریکایی راه کمک به داعش را نمی‌بندد؟! چون نفس و وجود آمریکا از داعش است.

داعش تربیت شده آمریکاست

وی ادامه داد: نفس و وجود خود آمریکا و داعش یکی است و اینها تربیت شدگان آمریکا هستند.

آیت الله  علما خطاب به سران کشورهای استکباری و خصوصا آمریکا گفت:  آمریکا و اروپا بدانند ایران اسلامی با همه فشارها و سختی‌ها همچنان قدرت اول منطقه است.

وی  تصریح کرد:  منطقه خاورمیانه و عراق، سوریه و کوبانی قربانی نقشه‌های ائتلاف آمریکا شده است و ایران قدرمتندترین کشور منطقه در شرایط کنونی است.

خطیب جمعه کرمانشاه یادآور شد:  گروهک تروریستی داعش نفت عراق و سوریه را می‌فروشد و مورد حمایت مالی عربستان نیز اما ائتلاف به اصطلاح ضدداعش راه درآمدها و رسیدن کمک‌ها به این گروهک را نمی‌بندد به این دلیل که داعش خود آمریکا است و تفکر آنها یکی است.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: داعش با کمک مالی عربستان و ترکیه و قطر و مدیریت آمریکا رشد کرد و آنها پول داده و آمریکا مدیریت می‌کند.

آیت ‌الله اشرفی روحانی‌ای بود که دست از لباس روحانیت کشید و برای دفاع از وطن لباس بسیجی پوشید

وی  در خصوص شهید اشرفی اصفهانی نیز گفت:  شخصیت ایشان یک شخصیت انسانی و اخلاقی بود و زهد و تقوای مثال‌زدنی داشتند.

آیت الله علما ادامه داد: آیت‌الله اشرفی اصفهانی حامی رهبری بودند و انقلاب اسلامی را به نمایندگی از ایشان در کرمانشاه هدایت می‌کردند.

وی با بیان اینکه  ایشان برای دفاع از وطن و قوت قلب به رزمندگان  با وجود کهولت سن، لباس بسیجی پوشید و به جبهه رفت گفت: تنها دو تن از لباس روحانیت دست کشیده و لباس بسیجی پوشیدند و آن دوتن آیت الله اشرفی اصفهانی و آیت الله مدنی بودند که الگوی جامعه هستند.

دشمنان برنامه‌های زیادی برای جوانان ما دارد

وی خواستار توجه مسئولین به جوانان شد و گفت: دشمن برنامه‌های متعددی برای نسل جوان دارد  اما برای خنثی‌سازی برنامه‌های دشمن و هدایت جوانان چه کرده‌ایم؟!

آیت الله علما ادامه داد: مدیران و نهادها مسئول، زمینه حضور با شوق جوانان در مراکز دینی و مساجد و فضای آموزش و ورزش آنان را فراهم کنند.

ماهواره خطر 100 درصدی خانواده‌ها

آیت‌الله علما در بخش دیگر ماهواره را از مهمترین آسیب‌ها برای خانواده‌های ایرانی دانست و تاکید کرد: ماهواره، خانواده و جوانان ما را هدف قرار داده است و برای خانواده‌های ما خطر 100 درصدی است.

نماینده ولی فقیه در استان هم‌چنین بر ازدواج آسان و ترویج آن تاکید کرد و گفت: مسئولان و پدرها و مادرها  باید ازدواج را آسان کنند زیرا این یکی از راه‌های مقابله با آسیب‌های مخرب همین ازدواج است.

دولت بازنشستگان را تکریم کند

وی هم‌چنین بر تکریم بازنشستگاه از سوی کوچکترها و هم‌چنین دولت تاکید کرد و گفت: دولت باید به وظایف خود در قبال بازنشستگان عمل کند.

آیت الله علما با اشاره به روز صادرات راه‌های برون رفت ازمشکلات اقتصادی را عدم وابستگی به صادرات نفتی دانست و گفت: باید از صادرات نفت خلاص شویم و این به تلاش و مدیریت مسئولان اقتصادی بسته است و برای تحقق آن باید کارخانه‌ها و مراکز تولیدی متعدد ایجاد کرد و کشاورزی را رونق بخشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.