جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی شاهچراغی در نماز جمعه این هفته با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت:…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی شاهچراغی در نماز جمعه این هفته با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ائمه معصومین در روایات و احادیث سفارش بسیاری به قرآن خواندن، صدقه دادن، استغفار، ذکر گفتن یا به عبارتی عبادت کرده اند لذاباید از فرصت مغتنم ماه مبارک رمضان برای تذهیب نفس و خداشناسی بهره برد.

این مسئول با اشاره به مناسبتهای هفته آینده افزود: دهم ماه مبارک رمضان سالروز وفات بانوی گرامی اسلام حضرت خدیجه (س) است ایشان در راه خدا و برای پیامبر فداکاریهای بسیاری کرده اند، این بانوی گرامی دارای خصایل بسیاری مانند عفاف، پاکدامنی، همراهی و…بودند لذا با توجه به این خصوصیات رفتاری و اخلاقی سیره زندگی ایشان برای تمامی زنان جامعه اسلامی الگو و اسوه مناسبی است و  زنان مسلمان باید این بزرگان را در زندگی خود الگو قرار دهند.

وی عنوان کرد: بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع گروههای و قشرهای مختلف که به دیدار ایشان می روند می تواند نقشه راه انقلاب و نظام اسلامی باشد و اگر تمامی مسئولین به این نقشه های عمل کنند بطور قطع کشور آبادتری خواهیم داشت.

امام جمعه ری با اشاره به سخنان رهبری در جمع اساتید و روسای دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه نباید باشگاه سیاسی باشد البته دانشگاه و دانشجویان می توانند سیاسی باشند اما باید به درستی با مسایل داخلی و روابط بین الملل آشنا باشند تا بتوانند درک درستی از مسایل سیاسی داشته باشند.

وی ادامه داد: در صورت عدم درک مسایل سیاسی، دانشگاه جولانگاه احزاب و جریانات سیاسی می شود و به هر مقدار که فضای بیشتری به احزاب و جریانات سیاسی در دانشگاها داده شود زهر آن برای دانشگاهیان مهلک تر خواهد بود زیرا که دانشجویان و اساتید را از رسیدن به علم و دانش مضاعف محروم می کند یا به عبارتی دیگر رشد علمی در کشور متوقف می شود لذا تمامی مسئولین  دانشگاهها و به ویژه وزارت علوم  باید به گونه ای عمل کنند که دانشگاه جولانگاه جناحهای مختلف سیاسی نشود.

این مسئول با اشاره به آغاز ششمین دوره مذاکرات هسته ای اضافه کرد: تیم مذاکره کننده با کشور آمریکا مذاکره نخواهد کرد زیرا مذاکرات زمانی مشروعیت دارد که با 1+5 باشد.

وی افزود: از روز نخست مشخص بود که استکبار زیاده خواه است و به مسئله هسته ای قانع نخواهد شد، مسئولین بدانند امریکا تا زمانی که ملت ایران از خواسته های اسلام و انقلاب دست برندارد با ایران کنار نخواهند آمد و مسئولین باید جلوی زیاده خواهی استکبار را بگیرند.

شاهچراغی ادامه داد: ملت ایران ملتی مقاوم هستند و در سایه  این مقاومت و ایستادگی می توان در مقابل انواع تحریمها و مشکلات پیروز شد.

نماینده ولی فقیه در ری با اشاره به حوادث اتفاق افتاده در کشور عراق بیان کرد: متاسفانه دستهای خائن و پشت پرده که از کشورهای آمریکا و اسرائیل دستور گرفته و با پول عربستان سعودی فساد و جنایت می کنند بسیار زیاد هستند، همچنین در ارتش عراق نیروهای حزب بعث بسیارند از اینرو تنها راه نجات مردم عراق مرجعیت شیعه است.

این مسئول افزود: تاریخ این کشور نشان داده که مرجعیت شیعه کشور عراق را نجات داده است لذا تمامی اقوام در کشور عراق با پیروی از مرجعیت شیعه و بسیج نیروهای مردمی می توانند در مقابل گروههای تکفیری و جنایتکار داعش پیروز شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.