شنبه، ۲۶ مهر ۹۹ - ۱۱:۱۴
نقاشی زوج با سرهایی پر از ابر

نقاشی زوج با سرهایی پر از ابر با قیمت حدود 10 میلیون پوند در یک حراجی به فروش رفت. در این مطلب از…

نقاشی زوج با سرهایی پر از ابر با قیمت حدود 10 میلیون پوند در یک حراجی به فروش رفت. در این مطلب از میهن پست نگاهی به این نقاشی خواهیم داشت.

او استاد سوررئالیسم بود که به خاطر تصاویر رویایی اش شناخته می شد. اکنون یکی از نقاشی های سالوادور دالی برای اولین بار در یک حراج عمومی به فروش گذاشته شده و رویای کلکسیونرهای آثار هنری برای شانس داشتن این آثار به حقیقت پیوسته است. این اثر هنری در واقع یک قاب دو لوحی یک اثر هنری تشکیل شده از دو بخش است که هنرمند نامدار اسپانیایی و همسرش گالا را به شکل نیمرخ در حالی که سرشان پر از ابر است را به تصویر می کشد. این اثر بسیار ارزشمند قرار است روز پنجشنبه در لندن در حراجی بونهامس به حراج گذاشته شده و انتظار می رود به قیمت بیش از ۱۰ میلیون پوند به فروش برسد.

سالوادور دالی که در سن ۸۴ سالگی در سال ۱۹۸۹ درگذشت، نقاشی «زوج با سرهایی پر از ابر» را در سال ۱۹۳۷ و در دوران جنگ داخلی اسپانیا که مصادف با دوران اوج شهرت و قدرتش بود کشیده است. ایندیا نایت از حراجی بونهامس می گوید که گالا همسر دالی که ۱۰ سال از دالی بزرگ تر بود موضوع این نقاشی است. وی در این باره چنین گفته است: «علاقه و تحسین دالی نسبت به شریک زندگی اش چنان بود که بسیاری از آثار بسیار مهمش، از جمله این اثر، را با نام گالا سالوادور دالی امضا کرده است. بسیار احتمال می رود که در این تصویر دالی خود را در کنار گالا تصور می کرده است».

این نقاشی شامل یک فضای بیابانی در دو پنل جدا از هم است که به شکل نیمرخ های انسانی به تصویر کشیده شده و در قالب یک تصویر واحد بزرگتر با هم ترکیب شده اند. جزییات دیگر این نقاشی از سالوادور دالی شامل تصویر معروف و همیشگی دالی از یک دختر در حال طناب بازی است که این نقاش اسپانیایی به عنوان تمثیلی برای خاطرات کودکی از آن استفاده می کرد و همچنین یک زرافه در حال سوختن که به باور دالی نماد «هیولای مذکر کیهانی آخرالزمانی» یا همان اخطار در مورد جنگ است. این نقاشی یکی از تنها دو نقشی سالوادور دالی با استفاده از تکنیک دو لوحی است. او نقاشی دیگر را یکسال قبل کشیده و آثار هنری بسیار نادر به شمار می آید. اثر هنری «زوج با سرهایی پر از ابر» بخشی از کلکسیون جیانچینتو اسکلسی (۱۹۸۸-۱۹۰۵) آهنگساز مشهور ایتالیایی است.

احتمال می رود او این اثر را از پل الوارد شاعر سوررئال هدیه گرفته باشد که همسر اول گالا بوده و او را به دالی معرفی کرد. انتظار می رود این اثر از دالی به الوارد داده شده باشد. در سال ۲۰۱۱ نقاشی سالوادور دالی که پل الوارد را به تصویر می کشید و در سال ۱۹۲۹ خلق شده بود به قیمت ۱۳.۵ میلیون پوند به فروش رسید در حالی که قبل از حراج قیمتی بین ۳.۵ تا ۵ میلیون پوند برای آن در نظر گرفته شده بود.

باهم در میهن پست تصاویری از نقاشی زوج با سرهایی پر از ابر را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *