دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۳۲

محمدصالح جوکار در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر درباره جلسه عصر امروز یکشنبه 21 اردیبهشت‌ماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:…

محمدصالح جوکار در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر درباره جلسه عصر امروز یکشنبه 21 اردیبهشت‌ماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این جلسه قرار بود عراقچی از سوی وزارت امورخارجه و باقری با عنوان معاون سابق شورای عالی امنیت ملی حضور یابند که عراقچی به دلیل سفر نتوانست در این جلسه حضور یابد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باقری تاریخچه ای از مذاکرات ایران و 1+5 تا امروز ارائه داد و مسئول سابق کمیته هسته ای تیم مذاکره کننده قبلی نیز مسائل حقوقی این توافقنامه را بررسی کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی اظهار کرد: مسئول سابق کمیته هسته ای تیم مذاکره‌کننده از گام اول تا گام نهایی توافقنامه ژنو تجزیه و تحلیل کرده و نقاط ضعف این توافقنامه را بیان کرد.

جوکار افزود: مقرر شد در جلسه بعدی کمیسیون امنیت ملی تیم حقوقی وزارت خارجه چالش‌های اساسی و نقاط ضعف توافقنامه را پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: بر اساس اطلاعاتی که امروز به دست آوردیم آنچه در توافقنامه ژنو آمده منافع ما را تامین نمی‌کند و برنامه درستی برای غنی‌سازی در آینده، توسعه و تحقیق هسته ای و مراکز هسته‌ای صورت نمی گیرد.

جوکار با تاکید بر اینکه بندهای توافق نامه ژنو حقوق ملت ایران را تامین نمی کند، گفت: تغییر طراحی راکتور اراک نه تنها حقوق هسته ای ما را تامین نکرده بلکه آینده پژوهشهای هسته ای را با مشکلات جدی روبرو می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: این جلسه بسیار مفید بود و بندهای توافقنامه ژنو برای ما شفاف شد اما بهتر بود از وزارت امورخارجه و تیم مذاکره کننده نمایندگانی در این جلسه حضور داشتند تا پاسخ ابهامات ایجاد شده را می دادند.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.