دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۲

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام میکائیل اسکندری صبح دوشنبه  در جلسه فصلی و دوره آموزشی ویژه روحانیون مستقر استان گفت: وظیفه روحانیون در…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام میکائیل اسکندری صبح دوشنبه  در جلسه فصلی و دوره آموزشی ویژه روحانیون مستقر استان گفت: وظیفه روحانیون در برهه کنونی سنگین است به خصوص روحانیون مستقر که در اکثر نقاط محروم استان در روستاها کار تبلیغ را انجام می‌دهند.

وی افزود: آنهایی که با نام لااله الاالله اقدامات غیرانسانی  و تند انجام می‌دهند از نظر اسلام مرتد هستند و همه اینها توسط ایادی غرب و همپیانان آنان در منطقه تجهیز شده اند تا به نوعی به دین پیامبرخاتم ضربه بزنند و باعث اسلام هراسی در جهان شوند.

وی افزود: روحانیون باید آگاه باشند چون دشمنان به فکر استفاده بهینه از ماهواره‌ها هستند و تلاش دارند تا الگوی زندگی مردم را تغییر داده و خانواده ها را دچار بحران هویت نمایند که نیاز به آگاه سازی عموم مردم دارد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان‌شرقی خاطر نشان کرد: با استفاده از آموزه‌های دینی به‌عنوان تکلیف باید با ناهنجاری‌های اجتماعی بخصوص طلاق و دیگر ناهنجاری‌ها برخورد نموده و به‌عنوان عالم شیعی مناطق روستایی باید درجلوگیری از طلاق و دیگر ناهنجاری‌ها گام برداریم و وساطت کنیم.

اسکندری افزود: به روز رسانی اطلاعات و مسائل سیاسی برای یک روحانی لازم است و تبلیغ دین با نیازسنجی منطقه‌ای بسیار کارسازتر است و نباید از آموزش و ترویج کلام الله خداوند غافل شویم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به امر به معروف و نهی از منکر گفت: اولین فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر است و باید از سوی روحانیون جدی گرفته شده ومردم را  با عواقب سوء مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی، استفاده از ماهواره و دیگر مسائل ناهنجار پیش روی جامعه اسلامی  آشنا کرده و در راستای مبارزه با ناهنجاری‌ها گام برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.