پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۵

به گزارش خبرنگار مهر،رقیه رحمانی عصر چهارشنبه در کارگروه امور بانوان و خانواده در استانداری ابراز داشت: امیدوایم بتوانیم با تدوین این نقشه…

به گزارش خبرنگار مهر،رقیه رحمانی عصر چهارشنبه در کارگروه امور بانوان و خانواده در استانداری ابراز داشت: امیدوایم بتوانیم با تدوین این نقشه راه در سلامت مردم گلستان تغییراتی را شاهد باشیم چرا که هم اکنون در حوزه سلامت بیشتر هزینه ها صرف درمان شده و کم تر به پیشگیری پرداخته می شود.

وی افزود: اگر در حوزه سلامت بیشتر هزینه ها صرف آموزش و پیشگیری شود می توانیم شاهد نتایج بهتری در حوزه سلامت جامعه باشیم.

رحمانی با اشاره به طرح آموزش ضمن خدمت برای مربیان تربیت بدنی مدارس اظهار داشت: طرح آموزش ضمن خدمت برای مربیان تربیت بدنی مدارس و گنجاندن طرح سلامت در طرح سنجش اول ابتدایی می تواند به عنوان دو راهکار موثر در پیشگیری ارائه شود.

وی با بیان اینکه مشکلات عضلانی و قامتی در دانش اموزان می تواند مشکلات زیادی را در آینده به وجود آورد، بیان داشت: باید این مشکلات ریشه ای حل شود و علت های اصلی آن را بتوانیم مشخص کنیم تا بتوانیم راه حل های مناسب را ارائه دهیم.

وی میز و صندلی های غیر استاندارد و یا کلاس های فوق برنامه و حمل زیاد کتاب است را از دلایل  مشکلات عضلانی و قامتی اعلام کرد و عنوان داشت: باید تلاش کنیم که در ارائه نوع آموزش و تجهیزاتی که به کار می بریم تجدید نظرهایی داشته باشیم  اصلاحی تا به این وسیله  از عارضه های اینچنینی جلوگیری کرده و هزینه های هنگفتی را در آنده بر دوش خانواده و جامعه نگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.