جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۲

قباد افشار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:این طرح با هدف توسعه کشاورزی ، تولید ، بهره برداری و…

قباد افشار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:این طرح با هدف توسعه کشاورزی ، تولید ، بهره برداری و استفاده بهینه از منابع آب و خاک اجرا می شود.

نقشه کاداستر نوعی نقشه برداری ثبتی است، یعنی نقشه برداری که ارزش حقوقی داشته باشد و بتوان بر اساس مرزهای آن سند مالکیت صادر کرد.

وی بیان کرد: یکپارچه سازی ، سرمایه گذاری مفید ، ایجاد بانک اطلاعات کشاورزی و اراضی باغی از دیگر اهداف این طرح است که به این سازمان کمک می کند تا با برنامه ریزی مناسب و تدوین برنامه های اساسی زمینه تحقق تامین امنیت غذایی مردم کشور را بخوبی فراهم کند.

افشار بیان کرد: حفظ کاربری اراضی کشاورزی و جلوگیری از ساخت و سازهای بی رویه از دیگر اهداف این سازمان است که برای جلوگیری از تغییر کاربری زمین های کشاورزی، هم اکنون به طور جدی حفظ و صیانت 15 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی معادل 9و یک دهم درصد مساحت کشور در اولویت برنامه های این سازمان قرار دارد.

وی میزان ضریب تولید کالری مفید از اراضی کشاورزی را 60 درصد اعلام کرد و گفت: این سازمان در صدد است تا با برنامه ریزی مناسب این میزان را به 80 درصد برساند .

وی ابراز داشت: در حال حاضر 12 میلیون هکتار وسعت زمین های روستایی و 18 میلیون و 700 هزار هکتار وسعت زمین های کشاورزی و 30 تا 35 میلیون هکتار اراضی قابل سکونت و کشاورزی کشور است که باید کاربری آنها حفظ شود.

رییس سازمان امور اراضی کشور تصریح کرد: طرح هایی که اجرا شده این سازمان سند مالکیت طرح را به نام آنها انتقال می دهد و طرح هایی که به دلیل مختلف از جمله کمبود سرمایه اجرا نشده این سازمان به مشکل آنها رسیدگی و آن را حل و فصل خواهد کرد.

افشار از طرح پایش یک میلیون هکتار از اراضی واگذار شده برای اجرای طرح در سطح کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: از این میزان 250 هزار هکتار به کمسیون نظارتی و 35 هزار هکتار هم اراضی بود که سرمایه گذار در این اراضی طرح را اجرا نکرده که در حال بررسی است.

7529/671

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.