چهارشنبه، ۲۷ دی ۹۶ - ۰۹:۳۱

نقش آب و هوا در اندازه و شکل بینی در حالی توسط توسط پژوهشگران مورد تایید قرار گرفت که محققان دانشگاه پنسیلوانیا با بررسی…

نقش آب و هوا در اندازه و شکل بینی در حالی توسط توسط پژوهشگران مورد تایید قرار گرفت که محققان دانشگاه پنسیلوانیا با بررسی اندازه و شکل بینی افراد در غرب آفریقا، جنوب آسیا، شرق آسیا و شمال اروپا متوجه شدند یکی از دلایل  شکل ظاهری بینی افراد در این مناطق آب و هوای محلی است. در این میان تحقیقات جدید نشان می دهد تغییرات آب و هوای نقاط مختلف جهان در شکل گیری ظاهر بینی افراد تاثیر ۸۰ درصدی داشته است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

دانشمندان در تحقیق نقش آب و هوا در اندازه و شکل بینی ، ویژگی های بینی ۴۷۶ نفر را مطالعه  کردند تا ویژگی های مشترک را ردیابی کنند. آن ها دریافتند ویژگی های ظاهری بینی افراد بیش ازده ها هزار سال قبل شکل گرفته است. بررسی های بیشتر نشان داد در مناطقی با آب و هوای گرم و مرطوب  بینی ها پهن تر هستند. از سوی دیگر ساکنان مناطق خشک و سرد بینی های باریک تری دارند.

نقش آب و هوا در اندازه و شکل بینی اگر چه قبلا نیز در مباحث تئوری رد نشده بود اما براساس یافته های دانشمندان  شرایط محیطی نقش مهمی در شکل گیری ظاهر بینی دارد. همچنین این تحقیق نشان داد اگر فرد در جایی زندگی کند که شرایط آب وهوایی متفاوت با اجدادش داشته باشد، احتمال ابتلا به بیماری های تنفسی بیشتر می شود.

[highlight]منبع[/highlight]   dailymail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *