چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۰۹:۰۰

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی جعفرزاده شامگاه چهارشنبه در جمع عزاداران حسینی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبداالله الحسین…

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی جعفرزاده شامگاه چهارشنبه در جمع عزاداران حسینی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبداالله الحسین (ع) افزود: عاشورا مکتب انسان سازی است.

وی همچنین با بیان اینکه عاشورا تنها یک واقعه و حادثه نیست، اظهارداشت: عاشورا یک مکتب است که در گستره زندگی بشریت ساری و جاری است.

نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: عاشورا و قیام امام حسین(ع) الگوی بی بدیلی است که منحصر به یک مکتب یا تفکر خاص نیست بلکه عاشورا مکتب انسان سازی است که همه هستی را در بر می گیرد.

وی افزود:  قیام کربلا متعلق به همه زمان ها و مکان ها و همه تاریخ است که به عنوان یک الگوی کامل برای جوامع بشری محسوب می شود.

جعفرزاده بیان داشت: این جمعیت تاكنون اقدامات بسیار موثری در خصوص آموزش امدادی و كمك های اولیه به اقشار مختلف جامعه به ویژه كاركنان دولت داشته است.

وی در ادامه با یادآوری اینکه فرهنگ عاشورا کامل ترین الگو برای خودسازی است، گفت: نهضت و قیام عاشورا برای همه بشریت یک اسوه و الگو است.

نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واقعه عاشورا سرشار از درس ها و عبرت ها است گفت: نباید به واقعه عاشورا تنها به عزاداری ها توجه شود چرا که عزاداری به تنهایی نمی تواند انسان ساز باشد.

وی افزود: عزاداران حسینی پرچمداران بصیرت و مروجان فرهنگ عاشورایی در جامعه هستند.

جعفرزاده یادآورشد: محرم فرصتی شایسته برای آشنایی بیشتر جوانان و نوجوانان با واژه شهادت، فرهنگ عاشورا و نهضت حسینی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *