جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۲

ˈمهدی زندیه وکیلیˈ روز جمعه در حاشیه بازدید از حوزه آزمون بدو و ضمن خدمت دهیاران روستاهای استان مرکزی در دانشگاه پیام نور…

ˈمهدی زندیه وکیلیˈ روز جمعه در حاشیه بازدید از حوزه آزمون بدو و ضمن خدمت دهیاران روستاهای استان مرکزی در دانشگاه پیام نور اراک در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هیچ یک از اداره ها در روستاها نمایندگی و دفتر ندارد و این دهیارانند که باید به جای تمام اداره ها انجام وظیفه کنند.

وی ادامه داد: دهیاران به عنوان مجریان سیاستهای نظام در سطح روستاها هستند که در جهت آبادانی تلاش می کنند بنابراین این قشر از جامعه باید به وظایف و مسوولیت های خود آگاهی کامل داشته باشند.

معاون امورعمرانی استاندار استان مرکزی بیان کرد: دهیاران باید با ایجاد تعامل و همکاری با شوراهای اسلامی روستاها در زمینه های کارآفرینی اقتصادی، اشتغالزایی در حوزه کشاورزی، جذب اعتبارات عمرانی، توجه ویژه به وضعیت بهداشتی و درمانی مردم روستایی، استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در روستاها، نظارت بر اجرای طرح هادی روستایی و توسعه گردشگری روستایی فعالیت کنند تا بتوانند اعتبارات عمرانی مورد نیاز خود را فراهم کنند.

وی اضافه کرد: دهیاران در توسعه روستاها نقش بنیادی و اساسی دارند و باید نسبت به توانمندی ها، استعدادها و ظرفیت ها شناخت کامل داشته باشند و با اولویت بندی برای رفع مشکلات و تنگناها هم برنامه ریزی کنند.

زندیه وکیلی ادامه داد: ملاک ارزیابی همه مسوولان حرکت بر مدار اسلام و رضایتمندی مردم است و یکی از وظایف اصلی دهیاران نیز مردم داری و توجه به خواسته های مردم است.

وی در خصوص برگزاری آزمون تخصصی دهیاران نیز گفت: برگزاری آزمون هایی از این دست باعث می شود، دهیاران مانند مسوولان شهری و استانی قوانین و مقررات کشور در حوزه خود را به خوبی بدانند و تمام کارها و فعالیت های خود را با پشتوانه قانون انجام دهند.

752 دهیار روستاهای استان مرکزی همزمان با سراسر کشور در آزمون مکاتبه ای تخصصی دهیاران حضور دارند.

نفرات برتر این آزمون به وزارت کشور معرفی و مورد تجلیل قرار می گیرند.

قانون تاسیس دهیاری ها در روستاهای کشور مصوب سال 1377 است که بر اساس آن دهیاران از سوی شوراهای اسلامی روستا ها برای مدت چهار سال به عنوان مدیریت روستایی برگزیده می شوند. ک/2

7115/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.