سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۲

سلامت نیوز: آمارها پیش از این نشان داده بود که دختران سیاه پوست 80 درصد بیشتر در معرض چاقی مفرط قرار دارند. یکی…

سلامت نیوز: آمارها پیش از این نشان داده بود که دختران سیاه پوست 80 درصد بیشتر در معرض چاقی مفرط قرار دارند. یکی از محققان از دانشگاه کاردیف می‌گوید: ما نمی دانیم که این تفاوت‌ها به دلیل مسائل ژنتیکی است یا نه ممکن است دلیل این قضیه پزشکی باشد.

ورزش در افراد سفید پوست و سیاه پوست به صورت متفاوتی بر کاهش وزن تاثیر می‌گذارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، تحقیقاتی که بر روی هزار و 100 دختر نوجوان بین 12 تا 14 سال انجام شده نشان داده است که رنگ پوست بر تاثیر ورزش در کاهش وزن تاثیر گذار است. در این مطالعات مشخص شد دختران سفید پوست بیشتر از دختران سیاه پوست بر اثر ورزش لاغر می‌شوند و ورزش در دختران سفید پوست بیشتر از چاقی مفرط جلوگیری می‌کند.

آمارها پیش از این نشان داده بود که دختران سیاه پوست 80 درصد بیشتر در معرض چاقی مفرط قرار دارند. یکی از محققان از دانشگاه کاردیف می‌گوید: ما نمی دانیم که این تفاوت‌ها به دلیل مسائل ژنتیکی است یا نه ممکن است دلیل این قضیه پزشکی باشد.

بعضی از محققان معتقدند که نتایج تحقیقات می‌تواند به طریقه زندگی تاثیر بگذارد.

نتایج این تحقیقات در مجله پزشکی نوجوانان و کودکان منتشر شد.

برای انجام این مطالعات میزان فعالیت فیزیکی دختران سفید پوست و سیاه پوست اندازه‌گیری شد و میزان تماشا کردن تلویزیون، قد، وزن، چربی بدن و BMI بدن آنها بررسی شد.

این بررسی‌ها نشان داد و سن 12 سالگی میزان فعالیت فیزیکی دختران سفید پوست بیشتر از دختران سیاه پوست است. دختران سیاه پوست در این سن BMI بالاتری دارند، کالری بیشتری مصرف می‌کنند و درصد چربی بدنشان بالاتر است. در سن دوازده سالگی 14 درصد دختران سیاه پوست چاقی مفرط دارند و این رقم در دختران سفید پوست 4.3 درصد است در سن 14 سالگی 15.6 درصد دختران سیاه پوست و 5.1 درصد دختران سفید پوست چاقی مفرط دارند.

دختران سیاه پوست بیشتر از دختران سفید پوست تلویزیون نگاه می‌کنند که این امر باید اصلاح شود. ممکن است سطح تحصیلات والدین و درآمد آنها نیز بر این مساله تاثیرگذار باشد.

والدین دختران سفید پوست بیشتر از والدین دختران سیاه پوست تحصیلات دارند و درآمد آنها بالاتر است. یکی از محققان می‌گوید: سطح تحصیلات والدین ، درآمد خانواده نقش مهمی در میزان فعالیت فیزیکی فرزندان ایفا می‌کند.

دختران سیاه پوست زودتر از دختران سفید پوست به بلوغ می‌رسند که این مساله نیز باعث وزن بیشتر آنها می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.