پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت ظهر پنجشنبه در سفر یک روزه به استان با…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت ظهر پنجشنبه در سفر یک روزه به استان با آیت الله باریک بین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام داود نمازی در این دیدار ضمن خرسندی از دیدار با آیت الله باریک بین گفت: حضرتعالی یکی از یاران صدیق حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری هستید و خدمات ارزشمند شما در نظام جمهوری اسلامی به مردم این استان و مدارس حوزه های علمیه برای همیشه ماندگار است.

حجت الاسلام نمازی به  پیشینه تاریخی و درخشان قزوین اشاره کرد و افزود: قزوین یکی از استانهای کهن و تاریخی کشور است و در عرصه های مختلف این نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش تاثیرگذاری داشته و در شرایط کنونی نیز در اقتصاد، فرهنگ و امور سیاسی نقش آفرین است.

این مسئول بیان کرد:قزوین با داشتن مدارس حوزه های علمیه و علمای مطرح و ارزشمند خود امروز هم می تواند در حوزه های مختلف کشور تعیین کننده باشد و با داشتن شخصیت های مهم و برجسته ملی و بین المللی که از این شهر برخاسته اند جایگاخ خوبی در کشور دارد.

نمازی تصریح کرد: از ائمه جمعه و جماعات و روحانیت معظم انتظار داریم ارتباط خود را با مردم بویژه نسل نوجوان و جوان تقویت کنند تا بتوانیم با روشنگری مناسب در برابر هجمه دشمنان بایستیم و آسیب نبیبنیم.

در ادامه آیت الله باریک گزارشی از مدارس حوزه های علمیه استان ارائه کرد و گفت: حوزه علمیه قزوین در تربیت علاقمندان علوم دینی جایگاه ارزشمندی دارد و با اساتید شاخص توانسته در ترویج فرهنگ دینی نقش آفزین باشد.

حجت الاسلام نمازی در ادامه با مرتضی روزبه استاندار قزوین نیز دیدار کرد.

استاندار قزوین در این دیدار با اشاره به وضعیت استان قزوین اظهارداشت: قزوین یکی از استانهای نمونه در کشور است که با وجود علمای مطرح و ماندگار خود همیشه مورد توجه مقام معظم رهبری بوده و امروز هم تعیین کننده است.

مرتضی روزبه یادآورشد: شهر قزوین از پتانسیل خوبی در همه جهات برخوردار بوده که باید بتوانیم از این پتانسیل خوب و این ظرفیت به نحو مطلوبی استفاده کنیم.

در پایان این دیدار حجت الاسلام نمازی با آیت الله محمدی تاکندی نیز دیدار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.