یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۶

مریم مجتهدزاده روز شنبه درهمایش نقش زنان دوران هشت سال دفاع مقدس که در حسینه گلزار شهدای گمنام ورامین برگزار شدافزود : دوران…

مریم مجتهدزاده روز شنبه درهمایش نقش زنان دوران هشت سال دفاع مقدس که در حسینه گلزار شهدای گمنام ورامین برگزار شدافزود : دوران هشت سال دفاع مقدس سراسر افتخار و عزت برای ایران اسلامی بود و باعث شد راه تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی هموار شود.

وی گفت: انقلاب اسلامی ملت ایران به رهبری امام راحل ، حرکتی نو در جهان بود که طی آن ملت ایران بدون وابستگی به شرق و غرب به پا خاستند و جمهوری اسلامی را به عنوان الگویی بی بدیل به جهان معرفی نمود.

وی اظهار داشت : این نظام الهی باعث شد تا دست استکبارجهانی به ویژه آمریکا از منافع ملت های مظلوم قطع شود و ملت های جهان بدانند که می توان بدون توجه و نیاز به غرب و شرق انقلاب کرد.

وی بیان داشت : استکبار جهانی و به ویژه آمریکا در تحلیل های خود این گونه بیان می کردند که 98 درصدی که به جمهوری اسلامی رأی دادند با اعتقاد کامل نبوده و تنها به واسطه حرکات سیاسی در انتخابات شرکت کرده اند .

وی تصریح کرد : آنها فکر می کردند که با تحمیل جنگ علیه ایران می توانند این نظام الگو را با سرعت نابود کنند و به جهانیان ثابت کنند که نظامی که به اتکا خداوند تشکیل شده شکست پذیربوده و نابود خواهد شد .

مجتهد زاده گفت : دشمنان ایران اسلامی در تحلیل های خود نقش مردم را در نظر نگرفته بودند و این امر باعث شد تا عراق در حمله به ایران در 15 کیلومتری جاده اهواز زمین گیر شده و نتوانند به خواسته خود که فتح سه روزه خوزستان بود دست یابند.

وی اظهار داشت : مردم ایران اسلامی در میدان خطر قابلیت های خود را به خوبی نمایان ساختند و با عمل درست و مدیریت صحیح در خرمشهر نیروها را سازماندهی کردند که در این سازمان دهی زنان نقش مهمی ایفا کردند .

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های زنان در دفاع مقدس گفت : در دفاع از خرمشهر زنان همپای مردان سلاح دست گرفتند ، تدارکات رزمندگان را برعهده داشتند ، در طبخ غذا فعالیت کردند و پرستاری مجروحان را بر عهده داشتند که این نشان از نقش والای زنان در این حرکت عظیم دارد .

وی بیان داشت : اگر آن روز جوانان و زنان ایران اسلامی در برابر رژیم تا بن دندان مسلح بعث نمی ایستادند ، امروز امنیت و آسایش در ایران نبود و ملت ایران برای همیشه سرکوب می شد ولی آنان ایستادند ، خون خود را تقدیم اسلام کردند تا هیمنه استکبار جهانی و آمریکا را در هم بشکنند .

وی تصریح کرد : روزگاری رژیم اشغالگر قدس در جنگ شش روزه بسیاری از اراضی کشورهای خاورمیانه را تسخیر کرد ولی مردم لبنان و غزه با الگو گیری از مقاومت مردم ایران در جنگ های 33 روزه و 22 روزه در برابر ارتش اسرائیل غاصب ایستادند و آنان را به عقب راندند .

وی بیان داشت : در طول دوران هشت سال دفاع مقدس مادران فرزندان و همسران خود را تقدیم اسلام کردند ، منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح دادند تا آرمان ها و ارزش های اسلامی حفظ شود و ما نیز باید زینب وار آرمان های آنان را به نسل های آینده منتقل کنیم.

تهرام564/7254

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.