چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۹۳ - ۱۱:۲۵

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان بر لزوم توجه ویژه مسوولان به نقش و اهمیت منابع طبیعی در جذب بیشتر گردشگر و افزایش…

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان بر لزوم توجه ویژه مسوولان به نقش و اهمیت منابع طبیعی در جذب بیشتر گردشگر و افزایش درآمدزایی استان در این حوزه تاکید کرد.

ˈبه گزرش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ابوطالب قزلسفلوˈ روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی با نماینده مردم گنبدکاووس در خصوص وضعیت منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان، گفت: گلستان با اقلیم و پوشش گیاهی متنوع می‌تواند زمینه حضور مسافران و گردشگران بیشتری را به این استان فراهم کند.

وی با تاکید برضرورت توجه ویژه به منابع طبیعی گلستان و حفظ و صیانت از این منابع خدادادی، افزود: حضور بیشتر گردشگر به این استان علاوه بر ایجاد اشتغال جوانان، یک منبع خوب درآمد زایی برای اقتصاد گلستان نیز خواهد بود.

قزلسفلو اضافه کرد: هم اکنون این استان یک میلیون و 126 هزار هکتار مرتع و 430 هزار هکتار جنگل دارد که فرصت بسیار خوبی برای جذب گردشگر و مسافر به این گلستان است.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به مشکل کم آبی گلستان در تامین آب شرب و نیز آب کشاورزی، برلزوم توجه به حفظ و صیانت جدی از منابع طبیعی و اجرای طرح‌های آبی – خاکی دراین استان و گنبدکاووس تاکید کرد.

دکتر ˈسلیمان عباسیˈ گفت: اجرای طرح‌های آبی – خاکی مناسب، نیازمند اعتبارات ویژه است که لازم است مسوولان ارشد وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و نیرو دراین زمینه همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند.

وی همچنین برلزوم رفع مشکل کمبود نیروی انسانی و نیز مشکل ساختمان اداری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس از سوی مدیرکل منابع طبیعی گلستان تاکید و آمادگی خود را برای پیگیری موضوعات و مشکلات حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری این استان و شهرستان در سطح مقامات ارشد کشور اعلام کرد

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *