یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۱:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند عصر شنبه در مراسم بدرقه کاروان زیارتی مشهد مقدس ویژه مسئولین هیئات مذهبی، مداحان و پیرغلامان اباعبدلله…

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند عصر شنبه در مراسم بدرقه کاروان زیارتی مشهد مقدس ویژه مسئولین هیئات مذهبی، مداحان و پیرغلامان اباعبدلله الحسین(ع) لرستان با تشکر از سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا که بخش عمده هزینه های این سفر را تقبل کردند اظهار داشت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی برای کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی ادامه داد: ملت ما با همین سرمایه توانستند در جریان انقلاب اسلامی پیروز شوند و از همین سرمایه در هشت سال دفاع مقدس هم بهره گرفتیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه هیئات مذهبی مروج فرهنگ ایثار و شهادت هستند خطاب به اعضای این هیئات گفت: شما باید قدر این کار را بدانید که چه کار با عظمتی است.

بازوند ادامه داد: فرهنگ ایثار و شهادت نشأت گرفته از نهضت امام حسین(ع) و نهضت عاشورا است که امروز هیئات مذهبی، مبلغ و انتقال دهنده این فرهنگ به نسل آینده هستند.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” ادامه داد: عنوانی که مقام معظم رهبری برای هر سال انتخاب می کنند یک عقبه کارشناسی بسیار زیادی دارد.

استاندار لرستان با بیان اینکه وقتی در شعار اقتصاد و فرهنگ مورد اشاره قرار می گیرد یعنی ما در این دو موضوع مشکل داریم افزود: سپس در شعار سال دو موضوع “عزم ملی و مدیریت جهادی” آمده است که می توانند مشکلات حوزه فرهنگ و اقتصاد را حل کنند.

بازوند با بیان اینکه این دو عامل امتحان خود را در صحنه های مختلف پس داده اند ادامه داد: عزم ملی در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس موجب توفقیات زیادی برای ملت ایران شد که باید به عنوان یک الگو مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مدیریت جهادی همان مدیریتی است که در هشت سال دفاع مقدس خود را نشان داد یادآور شد: مدیریت جهادی به معنی مدیریت با رویکرد اخلاص و خداباوری در کشور است پس این نوع مدیریت کلمه ای مقدس است.

استاندار لرستان از مدیریت جهادی به عنوان مدیریت کردن با قصد قربت الهی یاد کرد و بیان داشت: اقتصاد به منزله ستون فقرات یک جامعه محسوب می شود و اگر اقتصاد نتواند روی پای خود بایستد آن جامعه نمی تواند حرکت کند و اگر جامعه حرکت نکند توسعه ای صورت نمی گیرد.

بازوند نمود ضعف در حوزه اقتصاد را خیل جوانان بیکار دانست و با بیان اینکه ما در لرستان متاسفانه با این مشکل مواجه هستیم افزود: اقتصاد به عنوان ستون فقرات جامعه ما ناتوان است و باید برای این موضوع چاره اندیشی کرد.

وی فرهنگ را نیز به منزله مغز جامعه دانست و عنوان کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب سال های سال نگران تهاجم و ناتوی فرهنگی دشمن بوده به این دلیل است که فرهنگ به منزله مغز جامعه بوده و اگر مورد حمله قرار گیرد جامعه از کار خواهد افتاد.

بازوند به هجمه شبکه های ماهواره ای در میدان جنگ نرم به منظور کمرنگ کردن ارزشها در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: فرهنگ بستر همه فعالیتها در بخشهای مختلف است.

استاندار لرستان با بیان اینکه نقش هیئات مذهبی در زمینه مقابله با جنگ نرم دشمن در حوزه فرهنگ پررنگ و مهم است یادآور شد: شاید تنها کسانی که می توانند جلوی هجمه های دشمن به حوزه فرهنگ به عنوان مغز جامعه را بگیرند اعضای هیئات مذهبی هستند.

بازوند افزود: قبول داریم که اقتصاد به عنوان ستون فقرات جامعه می لنگد ولی وقتی فرهنگ که مغز جامعه است نباشد ستون فقرات هیچ کاربردی نخواهد داشت لذا هیئات مذهبی در مقابله با این تهاجم فرهنگی وظیفه بسیار سنگینی دارند.

وی بیان داشت: رسالت هیئات مذهبی نشات گرفته از پیام های عاشورای حسینی(ع) است که می تواند کمک کند جلوی این تهاجم فرهنگی گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *