سه شنبه، ۱۵ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۸

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی امروز دوشنبه در اولین جشنواره ولایت در مرکز پدافند هوایی اراک با بیان اینکه…

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی امروز دوشنبه در اولین جشنواره ولایت در مرکز پدافند هوایی اراک با بیان اینکه نعمت امامت و ولایت سبب حفظ نظام اسلامی است، اظهار داشت: امامت و ولایت نظام اسلامی را از خطرات مصون نگه می دارد و از بحرانها نجات می دهد.

وی با تشریح نقش ولایت در ابعاد مختلف زندگی انسان اظهار داشت: ولایت پیوند دهنده رابطه انسان با خداوند متعال، موجب سلامت دین و دنیای انسان، مایه هدایت و رساندن انسان به کمال و پیشرفت، مایه وحدت، اتحاد و همدلی، مانع تفرقه و اختلاف در جامعه اسلامی و نگهبان، دیده بان و حافظ دین است.

وی با بیان اینکه اسلام بدون ولایت مانند یک جسم بدون روح است، افزود: آحاد مردم در جامعه اسلامی باید هر موضع و مسیری که مورد تایید ولایت بود را دنبال کرده و دستورالعمل حرکت خود بدانند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به نقش بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب در هدایت جامعه در بحران های مختلف اشاره و عنوان کرد: استمرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت ولایت و رهبری بوده است.

حاکمیت ولایت فقیه یعنی حاکمیت تقوا و عدالت در جامعه اسلامی

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه حاکمیت ولایت فقیه یعنی حاکمیت تقوا و عدالت در جامعه اسلامی تصریح کرد: حاکمیت ولایت فقیه در جامعه باعث سعادت و پیشرفت مردم بوده و به همین خاطر است که نظام اسلامی در دنیا به یک الگو تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه بزرگترین مسئله امام خمینی(ره) موضوع ولایت فقیه بود، یادآور شد: امام خمینی(ره) ولایت فقیه را بزرگترین رکن نظام اسلامی و مستحکم ترین سد انقلاب در برابر هجمه دشمنان می دانستند و به اصل ولایت فقیه تاکید فراوان داشتند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه بعد از ارتحال امام(ره)، رهبر فرزانه انقلاب پرچم هدایت و رهبری انقلاب را به دست گرفت، تصریح کرد: خداوند متعال نعمت بی نظیر رهبری آگاه، شجاع، بی نظیر و مسلط به همه امور را به ما عنایت کرد به طوریکه 25 سال است مقام معظم رهبری بحران ها و چالش ها را رهبری کرده و هر روز بر عزت نظام و انقلاب افزوده شده است.

وی افزود: ایشان ربع قرن است که با تفکرات حکیمانه خود رهبری انقلاب را بر عهده دارند و توانسته اند که با تدبیر حکیمانه، اقدام به موقع، بصیرت، هوشمندی و آگاهی بر مشکلات فائق آیند و رهبری جامعه را به عهده داشته باشند که ما باید خداوند بزرگ را به خاطر این نعمت شاکر باشیم.

ولایت فقیه مایه ثبات، استحکام و عزت جامعه اسلامی است

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه ولایت فقیه مایه ثبات، استحکام و عزت جامعه اسلامی است، گفت: دشمن می داند که ولایت فقیه بی نظیر و مایه عزت و استحکام نظام است و به همین خاطر تمام هجمه خود را به سوی ولایت فقیه روانه کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: اگر انقلاب اسلامی در تمام صحنه های سیاسی و بین المللی حضور مقتدرانه ای دارد و در حال پیشرفت و حرکت رو به جلو بوده به برکت ولایت فقیه است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امروز برای هیچکس تردیدی وجود ندارد که رهبر فرزانه انقلاب از دو پشتوانه عظیم و مهم برخوردار است ادامه داد: یکی از این پشتوانه ها تاییدات و نصرت الهی است که ما در صحنه های گوناگون دست خدا را در تایید رهبر فرزانه انقلاب دیده ایم و این معجزه را در عصر خود مشاهده کردیم.

حجت الاسلام میرعمادی افزود: حمایت مردم یکی دیگر از پشتوانه های عظیم رهبر فرزانه انقلاب است که امروز مردم بصیر با حضور به موقع خود در تمام صحنه ها، اندیشه های رهبر معظم انقلاب را به پیش می برند.

وی تصریح کرد: بر همگان وظیفه است که دیدگاههای سیاسی امام راحل را که امروز در رهبری معظم انقلاب تجلی پیدا کرده است را بشناسیم و به نسل جوان انتقال دهیم.

آثار و برکات ولایت برای مردم تبیین شود

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر اصل ولایت فقیه است بیان داشت: ما در یک نظام ولایی به سر می بریم و مفهوم نظام ولایی این است که همه امور بر محور ولی فقیه می چرخد از این رو تمام حرکات و رفتارها در کشور بایستی بر این محور صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه با اشاره به اینکه از عید قربان تا عید غدیر به عنوان دهه امامت و ولایت نامگذاری شده است، اظهار داشت: نویسندگان، اهالی قلم و رسانه و صاحب نظران باید آثار و برکات ولایت را برای مردم روشن کنند.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت توجه به قشر جوان، عنوان کرد: جوانان با نشاط و خستگی ناپذیر هستند و مقام معظم رهبری نیز همواره بر ضرورت توجه به جوانان تاکید دارند.

وی با بیان اینکه هنر بزرگ مقام معظم رهبری این است که در دل جوانان جای گرفته است و جوانان به ایشان عشق می ورزند تصریح کرد: پیشرفتهای امروز ایران اسلامی در عرصه های مختلف و همچنین انرژی هسته ای در سایه تلاش جوانان مومن و انقلابی به دست آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.