پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۳

به گزارش خبرنگار خدیجه گرشاسبی عصر چهارشنبه در نشست اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر اظهار داشت: توسعه فرهنگی و مذهبی در سطح شهر…

به گزارش خبرنگار خدیجه گرشاسبی عصر چهارشنبه در نشست اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر اظهار داشت: توسعه فرهنگی و مذهبی در سطح شهر موضوعی است که باید به خوبی مورد توجه قرار بگیرد و مسئولان نیز اهتمام ویژه‌ای در این زمینه داشته باشند.

وی با اشاره به قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان، بیان داشت: باید فضا برای ادای فریضه نماز در نقاط مختلف شهر فراهم باشد و نمازخانه های ساحلی بوشهر برپا شوند.

عضو شورای شهر بوشهر خواستار بازگشایی نمازخانه‌های ساحلی بوشهر در ماه رمضان شد و ادامه داد: این نمازخانه‌ها پس از تعطیلات جمع شده‌اند که با توجه به اینکه برخی افراد هنگام نماز در ساحل هستند، بتوانند از این نمازخانه‌ها استفاده کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به گرمای هوا، بسیاری از مردم هنگام غروب و یا بعد از آن در ساحل حضور می‌یابند که باید نمازخانه‌هایی که بدین منظور ساخته شده است، در اختیار نهادهای فرهنگی قرار گرفته و بازگشایی شوند.

انتقاد از عدم راه اندازی فرهنگسرای شهرداری

نایب رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: باید برنامه‌ریزی مناسبی برای اجرای طرح‌های فرهنگی در سطح شهر صورت بگیرد و زمینه برای گذراندن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان فراهم شود.

زهرا رضایی اضافه کرد: راه اندازی فرهنگسرای شهرداری در محله عالی آباد یکی از طرح‌هایی است که تکمیل نشده است و راه‌اندازی ان در برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت نوجوانان و بانوان نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه باید جایگزین‌های مناسبی برای دیدن فیلم‌های شبکه‌های ماهواره‌ای و بازارگردی ایجاد کنیم، تصریح کرد: توسعه فرهنگسراها و برگزاری و اجرای طرح‌های مختلف، گامی بسیار مهم و موثر در این راستا است.

سعید آزادشهرکی شهردار بوشهر نیز در پاسخ به این صحبت‌ها اظهار داشت: فرهنگسرای محله عالی آباددر دست اجرا است و در آینده نزدیک تجهیز شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.