دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۲

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان از برگزاری اولین نمایشگاه صنایع غذایی حلال ایران در اصفهان با همکاری مرکز تحقیقات و…

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان از برگزاری اولین نمایشگاه صنایع غذایی حلال ایران در اصفهان با همکاری مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی(ایکریک) خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه اصفهان و به نقل از واحد رسانه شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان، رسول محققیان در این خصوص گفت: در دیدار با رییس انجمن حلال ایران و جلسه‌ای مشترک با اتاق‌های بازرگانی ایران و استان البرز، مقرر شد که این نمایشگاه همزمان با دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنایع غذایی، نان، شیرینی، شکلات و نوشیدنی‌ها که از 22 تا 25 مهرماه در اصفهان برپا می‌شود، برگزار گردد.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های این نمایشگاه و دلایل توجیهی برگزاری آن در نشست تخصصی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و همچنین اتاق بازرگانی استان البرز مورد طرح و بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان تصریح کرد: بازار وسیع و چرخه مالی عظیمی از صنایع غذایی حلال در میان کشورهای اسلامی و حتی غیراسلامی وجود دارد که کشورهای مختلف سهم خود از این بازار را کسب کرده‌اند اما متأسفانه ایران علی رغم دارا بودن محصولات شاخص جهانی هنوز نتوانسته است سهم چندانی از این بازار را از آن خود کند این در حالی است که نمونه بسیاری از محصولات ایرانی در جهان وجود ندارد.

وی همچنین یادآوری کرد: شرکت نمایشگاه‌های اصفهان امسال برای یازدهمین سال متوالی پاویون ملی ایران را در نمایشگاه محصولات حلال مالزی به عنوان بزرگترین رویداد جهانی حلال برپا کرده و این شرکت نماینده اتحادیه توسعه تجارت خارجی مالزی است. بنابراین تجربه نمایشگاهی خوبی در زمینه صنایع غذایی حلال به دست آورده که نتایج آن می‌تواند در برپایی یک نمایشگاه داخلی مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: بدون شک با توجه به بازار وسیع و پرظرفیت اصفهان و استان‌های همجوار، نمایشگاه حلال ایران در اصفهان برای شرکت‌ها و مجموعه‌های فعال در این زمینه، بسیار جذاب و کارآمد خواهد بود.

لازم به یادآوری است تجارت خارجی فرآورده‌های غذایی حلال در سطح جهان رو به افزایش است. از سوی دیگر تمرکز حداکثری جمعیت مسلمان جهان در آسیا، بازار جهانی با ارزشی بالغ بر 2.5تریلیون دلار را برای محصولات حلال رقم زده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.