چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۹۳ - ۰۳:۳۱

همزمان با دور دوم سفرهای تابستانی و حضور گردشگران در استان گلستان، نمایشگاه‌های صنایع دستی، سوغات و ملزومات سفر استان‌های مختلف در گرگان…

همزمان با دور دوم سفرهای تابستانی و حضور گردشگران در استان گلستان، نمایشگاه‌های صنایع دستی، سوغات و ملزومات سفر استان‌های مختلف در گرگان گشایش یافت.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: در راستای خدمت‌رسانی مطلوب به گردشگران و مسافران تابستانه، اقدام به برپایی نمایشگاه صنایع دستی در گرگان با حضور 15 استان کشور شده است.

“قربان عباسی”، اضافه کرد: در این نمایشگاه در قالب 88 غرفه صنایع دستی، سوغات و ملزومات سفر مربوط به استان‌های مختلف ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه در شهرستان گنبدکاووس نیز برپا خواهد شد، گفت: صنایع دستی و سوغات و ملزومات سفر استان‌های زنجان، همدان، گیلان، تبریز، تهران، مازندران، اصفهان، یزد، قم، ارومیه، خراسان و گلستان و برخی دیگر مناطق در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

به گفته وی همچنین در حاشیه این نمایشگاه، چهار آلاچیق و یک سیاه چادر سنت‌های بومی و محلی منطقه خود را به نمایش می‌گذارند.

عباسی افزود: لباس سنتی، رودوزی، جاجیم زیارت، سفال همدان، تابلوفرش، سنگ تراشی و همچنین عروسک سازی، چرم و مجسمه سازی و چاقوسازی از جمله محصولات و سوغاتی است که در این نمایشگاه‌ها عرضه می‌شود.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان، اضافه کرد: این نمایشگاه که با عنوان نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و ملزومات سفر ستاد تسهیلات سفرهای تابستانه برگزار شده، از 19 مرداد آغاز شده و تا 28 این ماه در گرگان آماده بازدید علاقمندان است.

وی همچنین یادآور شد: همین نمایشگاه از 30 مرداد لغایت 15 شهریورماه در گنبدکاووس و در محوطه برج قابوس به عنوان بزرگترین برج آجری جهان آماده بازدید خواهد بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.