شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۹

ˈعلی غفوری مقدمˈ روز شنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در این باره گفت: این نمایشگاه از جمله برنامه های طرح ویژه ضیافت…

ˈعلی غفوری مقدمˈ روز شنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در این باره گفت: این نمایشگاه از جمله برنامه های طرح ویژه ضیافت این سازمان است که شب گذشته در نمایشگاه شماره 2 مشهد واقع در منطقه خواجه ربیع گشایش یافت.

وی بیان کرد: هدف از اجرای طرح ویژه ضیافت از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی که یک نهاد وظیفه تامین مواد غذایی و دیگری عرضه و نظارت بر فروش آن را بر عهده دارد، کنترل قیمت های کالاهای اساسی ویژه رمضان و جلوگیری از گران فروشی است.

وی اظهار کرد: به همین منظور برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا با عنوان ضیافت به همه شهرستان های خراسان رضوی اعلام و مقرر شد هر یک از شهرستان هایی که امکان اجرای این طرح را دارند در ماه رمضان حداقل یک نمایشگاه برگزار نمایند.

وی افزود: از سوی دیگر مقرر شد شهرستان هایی که امکان برگزاری نمایشگاه ضیافت را ندارند، برخی واحدهای صنفی منتخب در آن شهرستان ها کالاهای اساسی را با قیمت مصوب و مناسب در قالب فروش فوق العاده ویژه رمضان به مردم عرضه کنند.

وی بیان کرد: برپایی این نمایشگاه ها از دو ماه قبل با همکاری اتاق اصناف برنامه ریزی شد و واحدهای تولیدی، شرکتهای پخش و توزیع کالا و واحدهای صنفی برای حضور در این نمایشگاه ها اعلام آمادگی کردند.

غفوری مقدم ادامه داد: کالاها برای عرضه در نمایشگاه نرخ گذاری شد و ماموران بهداشت، بازرسان اصناف، ماموران دامپزشکی و بازرسان این سازمان برای حضور در محل و نظارت بر عرضه کالا آماده شدند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: برپایی دو نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در مشهد پیش بینی شد که نخستین نمایشگاه با ظرفیت 60 غرفه شب گذشته در منطقه خواجه ربیع گشایش یافته و گروههای مختلف مواد غذایی از جمله محصولات پروتئینی، خرما، شیرینی جات، نان، لبنیات، مرغ، روغن و شکر با قیمت مناسب و 15 درصد ارزانتر از بازار عرضه می شود.

غفوری مقدم با بیان اینکه این نمایشگاه تا چهارم تیرماه امسال فعالیت خواهد داشت، گفت: نمایشگاه دوم ضیافت در محل نمایشگاه بین المللی مشهد از ششم تیرماه به مدت 10 روز با بیش از هزار غرفه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در ماه رمضان را عرضه می کند.

وی با اشاره به دیگر اقدامات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی برای عرضه کالاها با قیمت مناسب در ماه رمضان گفت: چهار اتحادیه مواد غذایی و لبنی، مرغ و تخم مرغ، گوشت گوسفندی، نبات و آبنبات در ماه رمضان 50 تا 100 واحد صنفی زیر پوشش خود در مشهد برای عرضه کالا در قالب ˈفروش ویژه طرح ضیافتˈ در نظر گرفتند تا کالاها به قیمت مناسب به شهروندان عرضه شود.

وی ادامه داد: طرح ویژه نظارتی ماه مبارک رمضان مانند سالهای گذشته از امروز در سطح شهر مشهد و سایر شهرستان های خراسان رضوی با کمک اتاق اصناف و بازرسین این سازمان آغاز شده و تا پایان ماه مبارک ادامه دارد تا بر عرضه کالا، جلوگیری از گران فروشی، صدور فاکتور کالا و غیره نظارت لازم انجام گیرد.

/659/7489

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.