جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۵۰

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، با بیان اینکه نمایشگاه شاهد افتتاح نمایشگاه بیست و…

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، با بیان اینکه نمایشگاه شاهد افتتاح نمایشگاه بیست و دوم در یک فضای گرم و پرفروغ بودیم، گفت: احساس می کنم با توجه به فضای دفاع مقدس و حضور 9 شهید گمنام در این محوطه، معنویت خاصی بر فضا حاکم شده است.

وی افزود: با توجه به نو آوری هایی که در نمایشگاه امسال قرار است به وجود بیاید باید انتظار داشته باشیم استقبال خوبی توسط مردم از نمایشگاه قرآن به عمل بیاید البته نباید از مشکلات حمل و نقلی و محدودیتهای ترافیکی که نسبت به مکان قبلی نمایشگاه قرآن وجود دارد، غافل شد.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور به حضور 40 بخش در نمایشگاه قرآن از دوره نوزدهم به بعد، اشاره و تصریح کرد: تا کنون بازدید کاملی از نمایشگاه قرآن نداشته ام اما بازخوردی که از مراسم افتتاحیه داشتم این بود که فضای مطلوبی در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه امسال شعار بسیار خوب و مهمی برای نمایشگاه قرآن در نظر گرفته شده است، گفت: توسعه فرهنگ قرآنی با عزم ملی و مدیریت جهادی شعاری بسیار زیبا است که در صورت تحقق خروجی های خوبی را به دنبال خواهد داشت. این شعار همان شعاری است که شورای انقلاب فرهنگی نیز آن را دنبال می کند.

وی افزود: امسال ما انتظار داریم با این شعار نمایشگاه در عرصه فرهنگ قرآنی دستاوردهای خوبی داشته باشد و سطح تأثیرگذاری مطلوبی نیز داشته باشد. یعنی ارتقاء سطح دانش مردم نسبت به قرآن، ارتقاء سطح ایمان مردم نسبت به قرآن و ارتقاء سطح رفتار مردم نسبت به قرآن کریم را در پی داشته باشد.

رئیس بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم اظهار کرد: بهترین فضا در ماه مبارک رمضان برای نفس کشیدن و حضور همین محیط نمایشگاه قرآن کریم است، محیطی که بنام قرآن و دفاع مقدس شکل گرفته است مطمئناً برای حضور بسیار مغتنم خواهد بود و من از همه مردم برای بازدید از نمایشگاه قرآن دعوت می کنم.

حجت الاسلام محمدی یادآور شد: برای حضور مردم مطمئناً سهولتهای لازم در نظر گرفته شده است و مردم با بازدید از نمایشگاه هم نیازمندی های خود را برطرف خواهند کرد و هم اینکه در ماه مبارک رمضان احساس ربیع القرآن به آنها دست خواهد یافت.

وی گفت: احساس بهاری در هر چیزی عبارت از احساسی لطیف نسبت به همان چیز است که مردم باید در نمایشگاه قرآن به آن دست پیدا کنند. با بیشتر ارتباط برقرار کردن با قرآن کریم و عمق پیدا کردن نسبت به مفاهیم قرآن کریم می توان به این احساس دست یافت.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه باید از الگوهایی که در نمایشگاه قرآن ارائه می شود بیشترین بهره ها را فرا گرفت، گفت: امیدواریم هر کسی که به نمایشگاه قرآن مراجعه می کند زمان بازگشت تحول ویژه ای را در بعد شناختی، احساسی و هم از حیث عملی در وجود خود احساس کند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.