جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی بعد از ظهر پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران در قم، گفت: در آستانه برپایی نمایشگاه…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی بعد از ظهر پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران در قم، گفت: در آستانه برپایی نمایشگاه قرآن کریم قرار داریم و یکی از بخش‌های مهم آن بخش حوزوی است لذا لازم بود تا هماهنگی‌ها با حوزه علمیه خواهران و برادران صورت بگیرد تا بتوانیم معارف قرآنی را با کمک آنها در کشور توسعه دهیم.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: حوزه علمیه برادران و خواهران استقبال خوبی داشته‌اند و ما نیز زمینه مناسبی را برای همکاری فراهم می‌کنیم و امیدواریم این همکاری‌ها به موافقت نامه تبدیل بشود.

وی در خصوص نمایشگاه قرآن بیان کرد: نمایشگاه بزرگ قرآن از 25 شعبان شروع می‌شود و به مدت 20 روز تا نیمه رمضان در باغ موزه دفاع مقدس تهران ادامه خواهد داشت.

برخی از فعالیت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد

حجت الاسلام حشمتی در بیان فعالیت‌های معاونت قرآن و عترت، گفت: ما بیشتر فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی را بر عهده داریم و همچنین بحث حمایت از مؤسسه‌های قرآنی در کشور و نیز حمایت از تولید محصولات قرآنی با سبقه هنری و حمایت از خادمان، حافضان و قاریان را برعهده داریم.

برپایی محفل تدبر در قرآن

وی عنوان کرد: در ماه مبارک رمضان غیر از نمایشگاه قرآن سعی بر این شده است تا در هر استانی به غیر از قرائت قرآن که هر ساله رواج دارد یک محفل تدبر در قرآن بر پا شود.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد در ادامه سخنان خود در مورد نمایشگاه قرآن تصریح کرد: طولانی بودن نمایشگاه و برخود آن با شب‌های قدر از کیفیت آن می‌کاهد لذا سعی شده است تا قبل از شب‌های قدر پایان یابد ولی در صورت استقبال مردم می‌شود در زمان پایان نمایشگاه تجدید نظر کرد.

فعالیت‌ها در زمینه اهل بیت(ع) کمتر از قرآن است

وی در پایان با بیان اینکه فعالیت ما در حوزه اهل بیت(ع) کمتر از قرآن است و در این زمینه تا آنجا که باید رشد نکرده‌ایم، افزود: امرز در سفر به قم زمینه همکاری با حوزه های برادران و خواهران فراهم شد تا بتوانیم در زمینه عترت هم فعالیت کنیم چرا که مفسران واقعی قرآن، اهل بیت(ع) هستند و هرچه بیشتر با آنها آشنا بشویم می‌توانیم بیشتر در قرآن ورود کنیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز با مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، مسؤل روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور و مدیر شبکه رادیو معارف دیدار و گفتگو کرد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.