دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۹

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد علامتی در این بازدید با تاکید بر اینکه نمایشگاه قرآن محل بروز خلاقیت های قرآنی است گفت:با استعداد…

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد علامتی در این بازدید با تاکید بر اینکه نمایشگاه قرآن محل بروز خلاقیت های قرآنی است گفت:با استعداد یابی در نمایشگاه قرآن ،فضا برای توسعه فعالیت های قرآنی به ویژه نسل جوان فراهم می شود.

وی با اشاره به فضای مطلوب نمایشگاه امسال ،مطرح کرد :فضای مناسبی برای بیست و دومین  نمایشگاه قرآن انتخاب شده است.

علامتی در باره تنوع و تکثر فعالیت های قرآنی در نمایشگاه امسال گفت: نوع چیدمان غرفه ها و حضور انواع نهاد ها و مراکز قرآنی ،دینی و فرهنگی می تواند نقش موثری در جذب جوانان داشته باشد .

دبیرکل اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان گفت: امسال باغ موزه دفاع مقدس که محل تولید فرهنگ قرآنی است، میزبان نمایشگاه بین المللی قرآن کریم و این جشن دینی و قرآنی است و این مکان، فرهنگ قرآنی را با فرهنگ شهدا پیوند داده است و این حس را به مردم منتقل می کند.

وی یکی از موثر ترین خروجی های نمایشگاه قرآن را تولید محصولات فرهنگی دانست و افزود:در دنیای نرم افزاری امروز ،نیاز است تا محصولات فرهنگی نوین با مضامین‌قرآنی تولید کرد تا افراد به سمت و سوی قرآن سوق داده شوند.

علامتی با اشاره به استعداد یابی قرآنی در نمایشگاه قرآن گفت: عامل دستیابی به موفقیت ها ،پیشرفت در علم و دانش است در این راستا می توان با استعداد یابی در نمایشگاه قرآن ،فضایی را برای توسعه فعالیت های منسجم و جامع  به ویژه نسل جوان و دانش آموزان فراهم کرد .

دبیرکل اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان در پایان گفت: از آنجایی که نمایشگاه قرآن محل بروز خلاقیت های قرآنی است ،باید سعی شود تا سهم قرآن در زندگیمان بیشتر شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.