دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۰۷:۳۴

سفیر اتریش در ایران می‎گوید: مشترکات زیادی بین لرستان و کشورش وجود دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، فردریش اشتیفت…

سفیر اتریش در ایران می‎گوید: مشترکات زیادی بین لرستان و کشورش وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، فردریش اشتیفت که به خرم‎آباد سفر کرده است، در دیدار با استاندار لرستان گفت: تحت تأثیر زیبایی‎های این استان قرار گرفته‎ام‎ و از حضور در اینجا خوشحال هستم.

وی درباره همکاری بین کشورش و لرستان اظهار کرد: در بحث داروسازی، گردشگری و فنی، اقتصادی، معدن، صنعت و… می‎توانیم با یکدیگر همکاری داشته باشیم.

اشتیفت تأکید کرد: مشترکات زیادی بین اتریش و لرستان وجود دارد، طرفین کوهستانی هستند، منابع آبی فراوانی در اختیار دارند و دارای تاریخ فرهنگی غنی هستند، البته تاریخ لرستان با ما قابل قیاس نیست.

سفیر اتریش در ایران اضافه کرد: ما برای گسترش همکاری‎ها خیلی خوشبین هستیم و علاقه زیادی داریم در این استان سرمایه‎گذاری کنیم.

وی در ادامه افزود: موقعی که در لرستان روی برنز کار می‎کرده‎اند، در کشور ما شاید مردم دنبال شکار حیوانات بوده‎اند. محصولات زیبای برنز لرستان در اتریش شناخته شده و معروف هستند.

وی با بیان اینکه تمایل داریم نمایشگاه محصولات برنزی شما را در اتریش برپا کنیم، خاطرنشان کرد: چند سال پیش نمایشگاه 7000 ساله تاریخ ایران در وین مورد استقبال عموم قرار گرفت و از لحاظ بعد بین‎المللی آن نمایشگاه بسیار موفق عمل کرد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم چندین اثر برنز به سفیر اتریش اهدا شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *