جمعه، ۱۸ مهر ۹۳ - ۰۱:۳۰

رسول گودینی در گفتگو با خبرنگار مهر از برپایی نمایشگاه کاریکاتور با موضع جنگ نرم و ماهواره با همکاری سازمان بسیج هنرمندان و…

رسول گودینی در گفتگو با خبرنگار مهر از برپایی نمایشگاه کاریکاتور با موضع جنگ نرم و ماهواره با همکاری سازمان بسیج هنرمندان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه خبر داد.

وی افزود: در این نمایشگاه 30 اثر از کاریکاتوریست های کرمانشاهی به نمایش گذاشته شده و در چارچوب بخش جنبی نمایشگاه کتاب کرمانشاه از صبح امروز برپا شد.

رئیس انجمن کاریکاتوراستان کرمانشاه هدف از برگزاری این نمایشگاه را رساندن و نمایش دادن اثرات مخرب ماهواره بر فرهنگ جوامع از جمله فرهنگ کتب خوانی عنوان کرد و گفت: متاسفانه با ورود رسانه های مجازی و اینترنت، نقش کتاب به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای فرهنگ ساز در جامعه کمرنگ شده است.

گودینی تصریح کرد: متاسفانه ماهواره به عنوان ابزاری سیاسی و فرهنگی برای تغییر بنیادین در فرهنگ و آداب و سنن ایرانی و اسلامی توسط قدرت های استکباری ترویج داده می شود و مسقیما باور ها و ارزش های جامعه را هدف قرار داده است.

این هنرمند کرمانشاهی ادامه داد: با برگزاری این نمایشگاه تلاش خواهیم کرد که تا حد زیادی به روشنگری در این زمینه در قالب تصویر و کاریکاتور بپردازیم.

گودینی ادامه داد:تجربه ثابت کرده است که یک تصویر و یک کاریکاتور ابزار بسیار مناسبتری برای انتقال پیام است.

وی از برپا بودن نمایشگاه کاریکاتور جنگ نرم و ماهواره تا روز پایانی نمایشگاه  کتاب کرمانشاه (22 مهر ماه) خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.