شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۴۹

به گزارش خبرگزاری مهر، امیرمسعود شهرام‌نیا قائم‌مقام  نمایشگاه کتاب، گفت: سیدحسن هاشمی استاندار تهران در حاشیه بازدید از مصلی امام خمینی (ره) پیش…

به گزارش خبرگزاری مهر، امیرمسعود شهرام‌نیا قائم‌مقام  نمایشگاه کتاب، گفت: سیدحسن هاشمی استاندار تهران در حاشیه بازدید از مصلی امام خمینی (ره) پیش از ایام نمایشگاه، قول مساعد داد که پیگیر محل دائمی برای برگزاری این رویداد باشد.

وی افزود: استانداروعده دادند با پایان این دوره از نمایشگاه، کارگروهی در استانداری مامور بررسی فضاهای موجود در اختیار دستگاههای مختلف برای تعیین مکان دائمی نمایشگاه کتاب شود و فضای مناسبی را برای ساخت مكان دائمی برپایی نمایشگاههای فرهنگی از جمله نمایشگاه كتاب، انتخاب كند.

به گفته شهرام‌نیا، بررسی درباره مکان دائمی نمایشگاه کتاب بلافاصله پس از برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آغاز خواهد شد.

وی شهر آفتاب، باغ كتاب، مصلی امام خمینی (ره) و مکان‌هایی از این دست را از جمله گزینه‌های مطرح برای ساخت مکان دائمی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برشمرد.

قائم‌مقام  بیست و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب تهران اظهار امیدواری کرد این مکان دائمی هر چه زودتر انتخاب شود و تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.

در همین رابطه، معاون بازاریابی شبکه پست از احتمال نهایی شدن توافقات شرکت پست با ناشران در ایام نمایشگاه کتاب خبر داد.

محمد احمدی گفت: ایده نمایشگاه دایمی کتاب در فضای مجازی هم اکنون در حال اجرا است و امیدوارم هر چه زودتر در توافق با ناشران این سایت را رونمایی کنیم.

وی افزود: با راه‌اندازی نمایشگاه دائمی در فضای مجازی این امکان فراهم می‌شود تا علاقه‌مندان به کتاب در نقاط مختلف کشور به عناوین کتاب‌های ناشران دسترسی داشته باشند. ایجاد این فضای مجازی کمک خواهد کرد تا نمایشگاه دائمی کتاب وجود داشته باشد و علاقه‌مندان به کتاب جستجوهای هدفمندی در آثار منتشر شده از سوی ناشران داشته باشند. از سوی دیگر نیز این آثار با هزینه کمتر در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

احمدی با اشاره به قابلیت‌های ایجاد این نمایشگاه در فضای مجازی عنوان کرد: با این کار قصد داریم در تعامل بیشتر با صنعت نشر یک نمایشگاه دائمی را در بخش‌ بازار الکترونیک داشته باشیم.همچنین شبکه توزیع ما تا نقاط روستایی را تحت پوشش دارد و این امکان را می‌دهد که کتاب‌ها با هزینه‌های مصوب پستی ارسال و به منازل تحویل شود.

معاون بازاریابی شبکه پستی درباره زمان رونمایی از این سایت گفت: هم اکنون آدرس الکترونیکیebazar.post.ir  فعال است که بازار الکترونیکی شرکت پست است. توافقات ما با صنعت نشر باید کامل شود و پس از آن این سایت به طور رسمی کار خود را آغاز کند. در تلاش هستیم در جریان برگزاری نمایشگاه کتاب با ناشران به این توافق دست یابیم.

خبر دیگر از نمایشگاه اینکه، مدیرکل روابط عمومی شرکت پست تهران از استقرار غرفه های پستی در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

محمدحسن ترابی گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و ارایه خدمات به بازدیدکنندگان بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 4 غرفه پستی در این دوره از نمایشگاه مستقر می‌شود.

وی افزود: همچنین غرفه مستقلی در نمایشگاه خواهیم داشت که به معرفی محصولات و ارایه خدمات به مشتریان و بازدیدکنندگان از نمایشگاه می پردازد.

ترابی با اشاره به خدمات ویژه شرکت پست در این دوره از نمایشگاه کتاب گفت: دستاوردهای ویژه را برای بازدیدکنندگان تدارک دیده‌ایم که می‌توانند با استفاده از خدمات پستی، بدون حمل بار به موقع محصولات خود را در منازل تحویل بگیرند.
مدیر کل روابط عمومی شرکت پست تهران درباره زمان استقرار غرفه‌های پست در نمایشگاه کتاب تهران گفت: تلاش می‌کنیم 3 روز قبل از آغاز افتتاح نمایشگاه در مصلی امام خمینی(ره) مستقر شویم.

در همین رابطه اعلام شده است که در هماهنگی با بانک صادرات 44 دستگاه خودپرداز در نمایشگاه کتاب تهران جانمایی شد. 30 دستگاه خودپرداز بانک صادرات در داخل شبستان و دیگر سالن‌های نمایشگاه مستقر شد و 14 دستگاه خودپرداز سیار به منظور تسهیل در ارایه خدمات بانکی به بازدیدکنندگان در محوطه نمایشگاه در مصلی امام خمینی (ره) جانمایی شد.

همچنین 17 شعبه و باجه خدمات بانکی در نمایشگاه کتاب تهران مستقر می‌شود تا در ایام نمایشگاه پاسخگوی مراجعان و بازدید کنندگان از نمایشگاه باشند.

بر اساس توافق انجام شده بانک صادرات ایران، بانک عامل در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خواهد بود.

بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در روزهای 10 تا 20 اردیبهشت 1393 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *