یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۱:۴۷

خبرگزاری ایلنا: ملی پوشان والیبال ایران با ارائه نمایشی ضعیف و نا امید کننده در دومین دیدار هم مقابل لهستان شکست خوردند تا…

خبرگزاری ایلنا: ملی پوشان والیبال ایران با ارائه نمایشی ضعیف و نا امید کننده در دومین دیدار هم مقابل لهستان شکست خوردند تا در آخرین دیدار خود را در لیگ جهانی دست خالی به ایران برگردند.

تیم ملی والیبال کشورمان در آخرین دیدار از مرحله مقدماتی لیگ جهانی با نتیجه 3 بر صفر مقابل تیم ملی لهستان و با امتیازات(25 بر 23)،(25 بر 20) و (25 بر 17) مغلوب شد.

رامین مهمانپرست سفیر ایران در کشور لهستان و سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه با حضور در محل ورودی مجموعه ورزشی ارگوآرنا با ملی پوشان کشورمان صحبت و برای آن ها آرزوی موفقیت کرد. وی پس از شروع بازی ایران و لهستان در جمع تماشاگران حاضر و تیم ملی کشورمان را تشویق کرد.

ولادیمیر چوک از کشور صربستان به عنوان نماینده فدراسیون جهانی والیبال این بازی را نظارت کرد.رونالدو چولاکیان از آرژانتین به عنوان داور اول،دنیس سسپدز از جمهوری دومینیکن به عنوان داور دوم و پاول بورکیویچ از لهستان به عنوان داور رزرو قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند.

ترکیب آغاز کننده تیم ایران در این دیدار را سعید معروف, فرهاد قائمی، فرهاد ظریف، امیر غفور، محمدموسوی، عادل غلامی و مجتبی میرزاجانپور تشکیل دادند. آن ها امروز با پیراهن های سفید به مصاف حریف رفتند. ترکیب اصلی تیم لهستان را نیز پیُوتر نُواکُفسکی، میخال وینیارسکی، دیوید کونارسکی،کارُول کلوس، فابین دژیزگا، ایگنکژاک کرزیستاف، رافال بوشک، تشکیل دادند. از نکات قابل توجه ترکیب تیم لهستان این است که آن ها در این بازی هم مانند روز گذشته در ارنج اصلی خود از 2 لیبرو استفاده کردند. ترکیب تیم لهستان در این دیدار نسبت به بازی قبل با تغییرات زیادی همراه بود. قرمز پوشان تیم لهستان زود تر از ملی پوشان کشورمان وارد زمین شده و تمرینات کششی خود را انجام دادند.

ست اول(لهستان 25 – ایران23)

بازی با سرویس تیم لهستان آغاز شد و اولین امتیاز پس از چند رفت و برگشت به نفع آن ها رقم خورد. ملی پوشان لهستان که تا یک قدمی ماندن و یا حذف از لیگ جهانی بودند در این دیدار شروعی طوفانی داشتند اما ملی پوشان کشورمان به آنها اجازه امتیازآوری بیش از حد و بالا بردن اختلاف امتیازات را ندادند. لهستانی ها پس از بازی روز گذشته که امیر غفور برای نخستین بار در ترکیب آغاز ایران در زمین حاضر شد به خوبی وی را آنالیز کرده بودند. وقت استراحت فنی اول این ست با نتیجه 8 بر 5 به نفع تیم لهستان به پایان رسید. فرهاد قائمی با عبور از 2 دفاع توانست امتیاز 6 را برای ایران به دست آورد. کواچ در امتیاز 12 بر 6 با گرفتن وقت استراحت و صحبت با شاگردانش خواست تا روحیه جنگندگی آنها را تقویت کند و نکات فنی را به آنها گوشزد کرد.

بازیکنان تیم ایران در این ست در توپ گیری داخل میدان تا حدودی ضعیف عمل کردند این در حالی است که لهستانی ها با بهره گیری از نقاظ ضعف فنی ایران بر پوئن های خود افزودند. آنها امیدوار بودند که با کسب برد در این دیدار یک گام دیگر تا صعود به مرحله نهایی فاصله دارند. دفاع 2 نفره “سعید معروف” و ” محمد موسوی عراقی” امتیاز 11 را برای تیم ایران به دست آورد. وقت استراحت فنی ست دوم این دیدار با نتیجه 16 بر 12 به نفع تیم لهستان به پایان رسید. انگیزه شاگردان آنتیگا فرانسوی برای صعود به مرحله نهایی تا حدی بود که آن ها فاصله امتیازی خود را با تیم ملی کشورمان تا حد قابل توجهی بالابردند و کمتر اجازه امتیازآوری به سفیدپوشان ایران دادند. این امر در حالی بود که با توجه به آن که خیال بازیکنان ایرانی از صعود به مرحله نهایی راحت بود تا حدودی بی انگیزه کار را دنبال کردند. کواچ در امتیاز 15 بر 22 اقدام به گرفتن دومین وقت اضافه کرد شواهد امر حاکی از آن بود که صحبتهای وی با شاگردانش نتیجه بخش بود به طوری که آنتیگا همتای کواچ در امتیاز 20بر 22 اقدام به گرفتن وقت استراحت کرد. ملی پوشان کشورمان به خوبی توانستند در این ست، سرعت روند امتیازآوری حریف را کاهش دهند و امتیازات از دست رفته را جبران کنند. در پوئن 22 بر 23 آرمین تشکری به جای عادل غلامی برای زدن سرویس وارد زمین شد.

فریادهای ایران ایران تماشاگران و هواداران ایرانی، در طول بازی در سالن مسابقه طنین انداز می شد. در امتیاز 23 بر 23 وقتی که تیم ایران مقابل حریف امتیاز برابر به دست آورد. اشتباهات داوران باعث شد تا امتیاز به جا برای تیم ایران محسوب شود. علی رغم تلاش های زیاد بازیکنان ملی پوشان کشورمان نتیجه این بازی در ست نخست با امتیاز 25 بر 23 به نفع تیم لهستان به پایان رسید.

ست دوم؛ (لهستان 25 – ایران20)

ست دوم این دیدار در حالی آغاز شد که مجتبی میرازجانپور با کسب 5 امتیاز در ست نخست عنوان امتیازآورترین بازیکن تیم ایران را به خود اختصاص داد. در مقابل نیز پیُوتر نُواکُفسکی هم با 5 امتیاز امتیازآورترین بازیکن لهستانی ها معرفی شد.

این ست با سرویس سعید معروف آغاز و همانند ست گذشته اولین امتیاز برای تیم لهستان رقم خورد. بازی پایاپای و نزدیک 2 تیم در حالی بود که امتیازات به ترتیب میان تیم ها افزایش می یافت. وقت استراحت فنی اول این ست با نتیجه 8 بر 6 به نفع تیم میزبان رقم خورد. لهستانی ها سعی کردند تا از کوچکترین فرصت به دست آمده در طول بازی برای کسب حتی یک پوئن استفاده کنند برای آنها در این دیدار از دست دادن امتیاز به مثابهحذف از لیگ جهانی بود. تیم ایران در دریافت ناموفق عمل کرد و لهستانی ها با بهره گیری از این نقطه ضعف با زدن سرویس های هدفمند خود، امتیازاتشان را افزایش دادند. وقت استراحت فنی دوم این ست هم با نتیجه 16 بر 13 به نفع تیم لهستان ثبت شد. اسپک فرهاد قائمی از میان دستان 2 دفاع حریف به زمین لهستان برخورد کرده و امتیاز 14 برای تیم ایران به دست آمد. کواچ در پوئن 19 بر 14 از مجتبی میرزاجانپور به جای میلاد عبادی پور در زمین استفاده کرد. آرمین تشکری در ادامه این ست به جای عادل غلامی وارد زمین شد. مشکل در دفاع عقب زمین تیم ایرانباعث شد تا لهستانی های میزبان در این ست به خوبی به نفع خود از این ضعف بهره برداری کنند. ست دوم دیدار تیم های ایران و لهستان با نتیجه 25 بر 20 به نفع قرمزپوشان میزبان رقم خورد. فاصله استراحت ست های اول و دوم امروز هم 10 دقیقه طول کشید.

ست سوم؛ (لهستان 25 – ایران17)

ست سوم بازی ایران و لهستان در حالی آغاز شد که در پایان ست گذشته مجتبی میرزاجانپور در مجموع توانسته بود با کسب 8 امتیاز عنوان پوئن آورترین بازیکن ایران را به خود اختصاص دهد و رافال بوشک از لهستان با کسب 12 امتیاز در تیم لهستان به عنوان امتیازآورترین بازیکن معرفی شد. این ست با سرویس بازیکنان لهستان آغاز و باز هم آنها موفق به کسب نخستین امتیاز شدند. بازیکنان تیم لهستان که به سختی توانسته بودند شکستهای خود مقابل تیم ایران را جبران کنند نمی خواستند در این ست نتیجه را واگذار و کار را به ست های بعدی بکشانند در مقابل هم شاگردان کواچ نمی خواستند مرحله مقدماتی را با باخت به پایان برسانند با توجه به این مساله امتیازات پایاپای دنبال می شد. دفاع روی تور تیم لهستان امروز مستحکم و غیرقابل نفوذ عمل کرد به طوری که عبور از آن ها برای گرفتن امتیاز کار بسیار سختی بود. وقت استراحت فنی نخست این ست با نتیجه 8 بر 5 همانند 2 ست گذشته به نفع تیم لهستان رقم خورد.

شاگردان آنتیگا که برای صعود به مرحله نهایی چشم امید به بازی های خانگی مقابل تیم ایران دوخته بودند در این دیدار با تمام قدرت حاضر شدند. امیر غفور توانست امتیاز 10 را برای تیم ایران به طور مستقیم از سرویس به دست آورد. وقت استراحت فنی دوم این ست با نتیجه 16 بر 13 به نفع تیم لهستان رقم خورد. قرمز پوشان لهستان به هیچ قیمتی نمی خواستند بردهای 2 ست گذشته خود را با از دادن ست سوم زیر سوال ببرند به همین دلیل در حمله و دفاع بی نقص ظاهر شدند و پوئن های خود را تا حد قابل توجهی ارتقا دادند. این نیز با حساب 25 بر 17 به سود لهستان به پایان رسید تا لهستان 3 بر صفر پیروز این دیدار شناخته شود و برای صعود به مرحله نهایی به انتظار دیدار ایتالیا و برزیل بنشیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.