شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۳۵

نماینده‌ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی احیای آب گرم سیرچ را خواستار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی…

نماینده‌ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی احیای آب گرم سیرچ را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کویر، «محمدرضا پورابراهیمی» صبح امروز(شنبه 19 مهرماه) در بازدیدی از اجرای پروژه‌ی باغ «فتح‌آباد» گفت: بنیاد اقتصادی موقوفات کشور فعال طی یکسال گذشته، زمینه‌ساز شناسایی ظرفیت‌های بالقوه‌ی گردشگری بوده است که در زمینه‌ی احیا و راه‌اندازی این مناطق نیز باید بیش از پیش اقدام شود.

وی با تأکید بر اینکه این ظرفیت‌ها به خوبی در استان کرمان شناسایی شده است، افزود: بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان به‌عنوان متولی اقتصادی موقوفات، باید برنامه‌ی مدونی در خصوص باز زنده‌سازی این ابنیه طرح‌ریزی کند که در این راستا تهیه‌ی لیستی از اماکن وقفی با سبقه‌ی تاریخی و اصیل و سپس اجرای عملیات احیای آنها پیشنهاد می‌شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مناطق متعددی در سطح استان پتانسیل احیا و انجام فعالیت‌های اقتصادی و گردشگری را دارند، اظهار کرد: آبگرم سیرچ از مناطقی است که با سرمایه‌گذاری مناسب می‌تواند به‌عنوان قطب گردشگری با جاذبه‌های فراوان در منطقه‌ی جنوب شرق کشور مطرح شود.

پورابراهیمی از دیگر مناطق مستعد در زمینه‌ی گردشگری را «مجموعه‌ی تفریحی و تجاری ماهان» برشمرد و ابراز امیدواری کرد بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان کرمان که هم‌اکنون مجری طرح احیاء مجموعه‌ی باغ «فتح‌آباد» کرمان نیز است، فعالیت خود را در راستای باز زنده‌سازی دیگر مناطق مورد نظر نیز ادامه داده و موجب آبادانی و بهبود بیش از پیش استان در زمینه‌ی گردشگری شود.

وی خاطرنشان کرد: همه‌ی مسئولان ملزم به همکاری با بخش خصوصی در جهت پیشبرد اهداف و بهبود اوضاع بوده و در همین راستا مجلس نیز به‌عنوان مرجع قانونگذار، از هیچ حمایتی دریغ نمی‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.