پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۱۱

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس گفت: متاسفانه مردم بم سرمایه خود را بی جهت هدر می دهند. در حالی…

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس گفت: متاسفانه مردم بم سرمایه خود را بی جهت هدر می دهند. در حالی که باید از آب درست و بهینه استفاده شود، درختان نخل به صورت غرق آبی آبیاری می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، حجت الاسلام “موسی غضنفرآبادی” در دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان با رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان اظهارکرد: اهمیت توسعه صنعت و ظرفیت‌ها در برخی شهرستان‌ها باید مورد توجه قرار گیرد تا بدانیم در چه زمینه‌هایی می توانیم کار و سرمایه گذاری کنیم.

وی افزود: متاسفانه مردم بم سرمایه خود را بی جهت هدر می دهند و شاید دلیل آن، بی توجهی ما مسوولان است. در حالی که باید از آب درست و بهینه استفاده شود، درختان نخل به صورت غرق آبی آبیاری می شوند.

غضنفرآبادی تصریح کرد: 160 میلیون مترمکعب آب پشت سد نساء وجود دارد و این آب فاصله 30 کیلومتر را طی می کند که می توان برای پرورش ماهی و … در این مسیر، از آب استفاده کرد.

وی بیان کرد: این که 47 میلیون مترمکعب آب سد نساء برای کشاورزی اختصاص داده شده، فاجعه است و در صورتی که برای زمینه های دیگر استفاده شود بیشتر صرفه اقتصادی دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های شرق استان کرمان در مجلس اظهارکرد: باید تخصیص به آب برای صنعت افزایش یابد و در بم همه امکانات از قبیل، آب، خاک، باد و خورشید را داریم و باید فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان های شرقی مشخص شود تا با برنامه و فکر کار کنیم.

وی تاکید کرد: باید تحرک و تلاش جدی برای جلوگیری از هرز سرمایه‌ها صورت بگیرد و توازن منطقه‌ای، امکانات و ظرفیت‌های شهرها در نظر گرفته شود.

غضنفرآبادی بیان کرد: باید صنعت را تقویت کنیم تا کسانی که در حوزه کشاورزی با مشکل مواجه شده‌اند، در این حوزه مشغول به کار شده و خسارت‌ها جبران شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *